PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Pierwsza w historii kobieta zasiadła za sterami RICS

  • Autor: Propertynews.pl
  • 03 lip 2014 16:43

Pierwsza w historii kobieta zasiadła za sterami RICS

Louise Brooke-Smith została 30 czerwca 2014 r. prezydentem Royal Institution of Chartered Surveyors (RICS). Louise jest pierwszą kobietą pełniącą tę funkcję w 146-letniej historii instytucji.

REKLAMA

- Zostałam wybrana ze względu na swoje osiągnięcia, a nie płeć - podkreśliła Louise Brooke-Smith. - Musiało to potrwać kilka lat, ale ktoś musiał być pierwszy, a ja jestem niesłychanie dumna, że to ja. Kobieta, Amanda Clack, pełni funkcję starszego wiceprezydenta, mamy też globalną regionalną przewodniczącą w Wielkiej Brytanii i Irlandii, Fionę Grant, więc mam nadzieję, że jestem pierwszą z wielu kobiet, które pomogą kształtować RICS - dodaje nowa prezes.

Pełniąc funkcję prezydenta RICS, Louise będzie nadal udzielała się w firmie świadczącej usługi z zakresu planowania i zagospodarowania Brooke Smith Planning z siedzibą w Birmingham.

RICS zrzesza na całym świecie ponad 118 000 wykwalifikowanych profesjonalistów z dziedziny gruntów, nieruchomości, budownictwa i infrastruktury. Louise zastąpi odchodzącego prezydenta RICS Michaela Neweya. Podczas swojej rocznej kadencji Louise skupi się na trzech kluczowych obszarach: zróżnicowaniu, Afryce i dziedzinach swoich specjalizacji - planowaniu i ekonomii użytkowania ziemi.

- Rzeczoznawca to rozpoznawany na całym świecie zawód - mówi Louise Brooke-Smith, prezydent RICS.

- A my, jako specjaliści tego obszaru, musimy zapewnić, by jego wykonywanie było dostępne dla wszystkich bez względu na pochodzenie czy płeć. Jesteśmy dumną branżą, ale pozostaliśmy w tyle za innymi pod względem jak najlepszego wykorzystania zróżnicowanej siły roboczej. Dlatego też cieszę się niezwykle, że kampania RICS ‘Badanie przyszłości' (‘Surveying the Future') stanowić będzie filar mojej kadencji i pomoże zmieniać branżę w celu przyciągnięcia i zatrzymania najbardziej utalentowanych osób - dodaje.

Louise pracuje w branży od blisko 30 lat i jest dyrektorem Brooke Smith Planning, założonej w 1994 r. w Birmingham firmy świadczącej usługi z zakresu planowania i zagospodarowania. Jest wizytującym pracownikiem naukowym Sheffield Hallam University i otrzymała tytuł doktora honoris causa za zasługi dla rzeczoznawstwa na Wolverhampton University. Jest wiceprzewodniczącą Krajowego Forum Planowania (National Planning Forum) i byłą przewodniczącą Kobiet w Nieruchomościach (Women in Property) w hrabstwie West Midlands. Obecnie pełni funkcję komisarza RICS ds. zarządzania katastrofami.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA