PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Pierwsza w historii kobieta zasiadła za sterami RICS

  • Autor: Propertynews.pl
  • 03 lip 2014 16:43

Pierwsza w historii kobieta zasiadła za sterami RICS

Louise Brooke-Smith została 30 czerwca 2014 r. prezydentem Royal Institution of Chartered Surveyors (RICS). Louise jest pierwszą kobietą pełniącą tę funkcję w 146-letniej historii instytucji.

REKLAMA

- Zostałam wybrana ze względu na swoje osiągnięcia, a nie płeć - podkreśliła Louise Brooke-Smith. - Musiało to potrwać kilka lat, ale ktoś musiał być pierwszy, a ja jestem niesłychanie dumna, że to ja. Kobieta, Amanda Clack, pełni funkcję starszego wiceprezydenta, mamy też globalną regionalną przewodniczącą w Wielkiej Brytanii i Irlandii, Fionę Grant, więc mam nadzieję, że jestem pierwszą z wielu kobiet, które pomogą kształtować RICS - dodaje nowa prezes.

Pełniąc funkcję prezydenta RICS, Louise będzie nadal udzielała się w firmie świadczącej usługi z zakresu planowania i zagospodarowania Brooke Smith Planning z siedzibą w Birmingham.

RICS zrzesza na całym świecie ponad 118 000 wykwalifikowanych profesjonalistów z dziedziny gruntów, nieruchomości, budownictwa i infrastruktury. Louise zastąpi odchodzącego prezydenta RICS Michaela Neweya. Podczas swojej rocznej kadencji Louise skupi się na trzech kluczowych obszarach: zróżnicowaniu, Afryce i dziedzinach swoich specjalizacji - planowaniu i ekonomii użytkowania ziemi.

- Rzeczoznawca to rozpoznawany na całym świecie zawód - mówi Louise Brooke-Smith, prezydent RICS.

- A my, jako specjaliści tego obszaru, musimy zapewnić, by jego wykonywanie było dostępne dla wszystkich bez względu na pochodzenie czy płeć. Jesteśmy dumną branżą, ale pozostaliśmy w tyle za innymi pod względem jak najlepszego wykorzystania zróżnicowanej siły roboczej. Dlatego też cieszę się niezwykle, że kampania RICS ‘Badanie przyszłości' (‘Surveying the Future') stanowić będzie filar mojej kadencji i pomoże zmieniać branżę w celu przyciągnięcia i zatrzymania najbardziej utalentowanych osób - dodaje.

Louise pracuje w branży od blisko 30 lat i jest dyrektorem Brooke Smith Planning, założonej w 1994 r. w Birmingham firmy świadczącej usługi z zakresu planowania i zagospodarowania. Jest wizytującym pracownikiem naukowym Sheffield Hallam University i otrzymała tytuł doktora honoris causa za zasługi dla rzeczoznawstwa na Wolverhampton University. Jest wiceprzewodniczącą Krajowego Forum Planowania (National Planning Forum) i byłą przewodniczącą Kobiet w Nieruchomościach (Women in Property) w hrabstwie West Midlands. Obecnie pełni funkcję komisarza RICS ds. zarządzania katastrofami.

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA