PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Polak w najwyższych strukturach Skanska

  • Autor: propertynews.pl
  • 14 mar 2016 12:28

Polak w najwyższych strukturach Skanska Jarosław Urbańczyk, wiceprezes ds. IT w Skanska AB

Jarosław Urbańczyk, dotychczasowy CIO dla Skanska w Europie Środkowej, został wiceprezesem ds. IT w Skanska AB.

REKLAMA

Jarosław Urbańczyk jest związany ze Skanska od 2000 roku. Dotychczas pełnił funkcję szefa IT Skanska w Europie Środkowej. Zintegrował działy IT dla jednostek Skanska w Polsce, a następnie zbudował sprawnie działającą wspólną strukturę IT dla Skanska w całej Europie Środkowej. Pracę na nowym stanowisku rozpocznie 1 kwietnia 2016 r.

- Pracujemy wspólnie z Jarosławem już od 18 lat. To człowiek o ogromnej determinacji – jako menedżer stale rozwija się i udoskonala swoje umiejętności. Największe osiągnięcie Jarka – połączenie jednostek IT na trzech rynkach w jedną, sprawnie funkcjonującą całość – jest działaniem bezprecedensowym w funkcjach wsparcia całej korporacji - mówi Marek Malinowski, dyrektor finansowy w Skanska. - Awans Jarosława pokazuje, że wspólne, sprawnie działające, ponadgraniczne IT w Europie Środkowej jest sukcesem i dowodzi jednocześnie, że takie działania są doceniane i pożądane w strukturach globalnych Skanska - dodaje Marek Malinowski.

To już kolejny Polak w najwyższych strukturach Grupy Skanska. Od stycznia 2010 roku jedno z kluczowych stanowisk - wiceprezesa wykonawczego (Executive Vice President) w zarządzie Skanska AB w Sztokholmie zajmuje Roman Wieczorek – wcześniej prezes zarządu polskiej jednostki wykonawczej. Od stycznia br. natomiast funkcję prezesa Skanska CDE, spółki odpowiedzialnej za realizację projektów biurowych Skanska na terenie Europy Środkowo-Wschodniej, pełni Katarzyna Zawodna – wcześniej dyrektor zarządzająca Skanska Property Poland.

Znaczący wpływ na mocną pozycję Polski w strukturach koncernu mają doskonałe wyniki Skanska w kraju. Dla przykładu w 2015 roku to właśnie polska jednostka budowlana - Skanska okazała się najbardziej efektywna spośród wszystkich jednostek koncernu zajmujących się generalnym wykonawstwem na świecie.

- Grupa Skanska zatrudnia obecnie w Polsce już prawie 8 tys. specjalistów z różnorodnym doświadczeniem. Jesteśmy dziś nad Wisłą liderem w branży budowlano-deweloperskiej. Jednocześnie, sposób działania i rozwiązania stosowane w polskich strukturach firmy są coraz mocniej zauważane i doceniane w Skanska globalnie. Nasze pomysły i standardy pracy stają się coraz częściej inspiracją dla podobnych rozwiązań w innych oddziałach firmy na świecie – komentuje Marek Malinowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA