PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Polak w najwyższych strukturach Skanska

  • Autor: propertynews.pl
  • 14 mar 2016 12:28

Polak w najwyższych strukturach Skanska Jarosław Urbańczyk, wiceprezes ds. IT w Skanska AB

Jarosław Urbańczyk, dotychczasowy CIO dla Skanska w Europie Środkowej, został wiceprezesem ds. IT w Skanska AB.

REKLAMA

Jarosław Urbańczyk jest związany ze Skanska od 2000 roku. Dotychczas pełnił funkcję szefa IT Skanska w Europie Środkowej. Zintegrował działy IT dla jednostek Skanska w Polsce, a następnie zbudował sprawnie działającą wspólną strukturę IT dla Skanska w całej Europie Środkowej. Pracę na nowym stanowisku rozpocznie 1 kwietnia 2016 r.

- Pracujemy wspólnie z Jarosławem już od 18 lat. To człowiek o ogromnej determinacji – jako menedżer stale rozwija się i udoskonala swoje umiejętności. Największe osiągnięcie Jarka – połączenie jednostek IT na trzech rynkach w jedną, sprawnie funkcjonującą całość – jest działaniem bezprecedensowym w funkcjach wsparcia całej korporacji - mówi Marek Malinowski, dyrektor finansowy w Skanska. - Awans Jarosława pokazuje, że wspólne, sprawnie działające, ponadgraniczne IT w Europie Środkowej jest sukcesem i dowodzi jednocześnie, że takie działania są doceniane i pożądane w strukturach globalnych Skanska - dodaje Marek Malinowski.

To już kolejny Polak w najwyższych strukturach Grupy Skanska. Od stycznia 2010 roku jedno z kluczowych stanowisk - wiceprezesa wykonawczego (Executive Vice President) w zarządzie Skanska AB w Sztokholmie zajmuje Roman Wieczorek – wcześniej prezes zarządu polskiej jednostki wykonawczej. Od stycznia br. natomiast funkcję prezesa Skanska CDE, spółki odpowiedzialnej za realizację projektów biurowych Skanska na terenie Europy Środkowo-Wschodniej, pełni Katarzyna Zawodna – wcześniej dyrektor zarządzająca Skanska Property Poland.

Znaczący wpływ na mocną pozycję Polski w strukturach koncernu mają doskonałe wyniki Skanska w kraju. Dla przykładu w 2015 roku to właśnie polska jednostka budowlana - Skanska okazała się najbardziej efektywna spośród wszystkich jednostek koncernu zajmujących się generalnym wykonawstwem na świecie.

- Grupa Skanska zatrudnia obecnie w Polsce już prawie 8 tys. specjalistów z różnorodnym doświadczeniem. Jesteśmy dziś nad Wisłą liderem w branży budowlano-deweloperskiej. Jednocześnie, sposób działania i rozwiązania stosowane w polskich strukturach firmy są coraz mocniej zauważane i doceniane w Skanska globalnie. Nasze pomysły i standardy pracy stają się coraz częściej inspiracją dla podobnych rozwiązań w innych oddziałach firmy na świecie – komentuje Marek Malinowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA