PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Port-Hotel ma nowy zarząd

  • Autor: propertynews.pl
  • 16 cze 2014 16:29

Port-Hotel ma nowy zarząd

Rada Nadzorcza spółki Port-Hotel, w wyniku przeprowadzonego konkursu, powołała Adama Strażeckiego, na stanowisko prezesa zarządu - dyrektora generalnego. Ponadto, Andrzej Saja został powołany do zarządu spółki, na kolejną trzyletnią kadencję na stanowisko członka zarządu - dyrektora ds. operacyjnych.

REKLAMA

Rada Nadzorcza na posiedzeniu w dniu 12. czerwca br. zdecydowała o dwuosobowym składzie zarządu spółki. Adam Strażecki, który do tej pory pełnił z ramienia Rady Nadzorczej obowiązki prezesa zarządu, obejmie od 1. lipca 2014 roku stanowisko prezesa zarządu Port-Hotel. Natomiast Andrzej Saja pełnić będzie w dalszym ciągu obowiązki członka zarządu - dyrektora ds. operacyjnych, które sprawuje nieprzerwanie od 2011 roku. Jednocześnie nowy zarząd powierzył Mirosławowi Moczarskiemu pieczę nad budową, na Lotnisku Chopina, pięciogwiazdkowego hotelu Renaissance, flagowego projektu realizowanego przez Przedsiębiorstwo Porty Lotnicze we współpracy z Port-Hotel sp. z o.o. W związku z powyższym Mirosław Moczarski piastuje od 13. czerwca b.r. stanowisko dyrektora ds. budowy Hotelu Renaissance.

Nowy prezes Adam Strażecki z wykształcenia jest prawnikiem i ekonomistą. Posiada doświadczenie związane z zarządzaniem, restrukturyzacją, przekształceniami i prywatyzacją przedsiębiorstw. Uczestniczył w wielu transakcjach rynku kapitałowego, w których reprezentował Ministra Skarbu Państwa, organy samorządu terytorialnego, fundusze typu private equity oraz spółki Skarbu Państwa, w tym Krajowy Fundusz Kapitałowy. Wielokrotnie powoływany był w skład organów nadzoru spółek kapitałowych. Jak mówi, jego hobby to spędzanie wolnego czasu z rodziną, w zaciszu domowym.

Andrzej Saja posiada wieloletnie doświadczenie w obszarze hotelarstwa i turystyki, był między innymi zastępcą dyrektora hotelu Novotel Airport w Warszawie oraz dyrektorem w Polskiej Organizacji Turystycznej. Obecnie pełni funkcję wiceprezesa Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego oraz członka Rady POT. Był również członkiem rady nadzorczej Orbis S.A., wiceprzewodniczącym rady nadzorczej Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych SA, przewodniczącym rady nadzorczej Towarzystwa Przyjaciół Polskiej Kuchni SA prowadzącej sieć restauracji pod marką Leśne Runo. Bardzo lubi podróże i zwiedzanie nowych miejsc.

Spółka Port-Hotel została założona w 1998 roku przez Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze", będące właścicielem 100 proc. udziałów spółki. Port-Hotel jest właścicielem i zarządza hotelem Courtyard by Marriott na Lotnisku Chopina w Warszawie, obiektem wielokrotnie wyróżnianym i nagradzanym, który obchodził w 2013 roku swoje 10-lecie.

W 2013 roku Spółka uruchomiła dwa nowe hotele: Hampton by Hilton Warsaw Airport w Warszawie oraz Hampton by Hilton Gdańsk Airport w Gdańsku. Port-Hotel jest współinwestorem i będzie dzierżawcą będącego w budowie 5-gwiazdkowego hotelu Renaissance na Lotnisku Chopina w Warszawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA