PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Prezes firmy Knight Frank wśród liderek biznesu

  • Autor: propertynews.pl
  • 15 gru 2016 17:40

Prezes firmy Knight Frank wśród liderek biznesu Monika A. Dębska – Pastakia, prezes i partner firmy Knight Frank

Monika A. Dębska – Pastakia, prezes i partner firmy Knight Frank została laureatką rankingu „100 Kobiet Biznesu 2016”. Ranking, wyróżniający najbardziej przedsiębiorcze kobiety, ogłosił Puls Biznesu.

REKLAMA

Monika A. Dębska – Pastakia, prezes Knight Frank w Polsce, znalazła się w gronie 5 najbardziej przedsiębiorczych kobiet biznesu w kategorii firm z rocznymi przychodami ze sprzedaży do 50 mln zł.

Zgodnie z kryteriami konkursu, laureatki rankingu „100 Kobiet Biznesu” oceniane są na podstawie kryteriów świadczących o zrównoważonym rozwoju i doskonałej kondycji firm, którymi zarządzają. Oprócz kryteriów, takich jak dynamika zysku i sprzedaży firmy za ostatnie dwa lata działalności, brane są pod uwagę także kryteria, których nie uwzględniają bilanse, czyli nieposzlakowana opinia firmy i jej pozytywna historia prawna. Ranking wyróżnia dwie grupy liderek biznesu według wielkości rocznych przychodów zarządzanych firm (do 50 mln zł sprzedaży i powyżej).

- Kobiety kształtują rynek w równym stopniu co mężczyźni. Wymaga to ciężkiej pracy ale efekty motywują do dalszego działania. Przez prawie 30 lat staram się to udowadniać i widzę, że idziemy w dobrym kierunku. Warto dawać ten przykład zwłaszcza, że jest nas dużo więcej niż rankingowa setka – mówi Monika A. Dębska – Pastakia.

Monika A. Dębska – Pastakia posiada 30 lat doświadczenia w zakresie doradztwa deweloperskiego i finansowego nieruchomości, wycen, jak również strategicznego zarządzania portfelami nieruchomości. Od ponad ćwierć wieku rozwija działalność doradczą na polskim rynku. Monika A. Dębska – Pastakia zdobyła wykształcenie i pierwsze doświadczenia zawodowe w Wielkiej Brytanii, skąd przyjechała do Polski w 1991 roku, by w ramach ówczesnego Price Waterhouse zajmować się nieruchomościami komercyjnymi i mieszkaniowymi w Europie Centralnej i Wschodniej. W 1998 roku wraz z Josephem Borowskim, dotychczasowym wspólnikiem i wiceprezesem, wykupiła wyspecjalizowaną spółkę Price Waterhouse Nieruchomości i związała się z grupą Knight Frank. Od tego czasu prowadzi działalność pod tą marką.

Knight Frank w Polsce zatrudnia obecnie ponad 150 osób w biurze w Warszawie i 6 oddziałach regionalnych, z czego 70 proc. stanowią kobiety. Firma świadczy kompleksowe usługi doradcze w zakresie nieruchomości komercyjnych, obejmujące doradztwo finansowe i inwestycyjne, zarządzanie nieruchomościami i ich wartością, wynajem powierzchni komercyjnych, a także wyceny i badania rynku na zlecenie.

Monika A. Dębska – Pastakia w ramach Knight Frank specjalizuje się w strategiach optymalnego zarządzania nieruchomościami i ich wartością (Asset Management). Jako doświadczony rzeczoznawca nadzoruje i uczestniczy w wycenach pojedynczych nieruchomości i całych portfeli. W latach 2011 – 2014 pełniła funkcję przewodniczącej zarządu RICS Polska. Aktualnie jest odpowiedzialna w RICS Polska za wprowadzenie mediacji i arbitrażu na rynek nieruchomości w Polsce.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA