PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Prezes Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego odwołany

  • Autor: PAP
  • 18 sie 2014 13:14

Rada nadzorcza Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego odwołała dotychczasową prezes Bożenę C., na której od 2 lat ciążą korupcyjne zarzuty i zakaz czynności służbowych związanych z wydawaniem unijnych pieniędzy. Zastąpi ją samorządowiec z Ełku.

REKLAMA

Przewodniczący rady nadzorczej Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego (WMARR) Artur Wajs powiedział w poniedziałek PAP, że rada zdecydowała jednogłośnie o odwołaniu prezes Bożeny C. na posiedzeniu 14 sierpnia.

"Powodem naszej decyzji było to, że od dwóch lat na pani prezes ciążą zarzuty prokuratury i zakaz wydatkowania unijnych pieniędzy. Zbliża się nowa perspektywa unijna i zależało nam na tym, by spółką kierował ktoś, kto w pełnym zakresie może pracować" - powiedział PAP Wajs.

Dotychczasowej prezes WMARR Bożenie C. w sierpniu 2012 r. Prokuratura Apelacyjna w Białymstoku przedstawiła pięć zarzutów związanych z przyjmowaniem łapówek (ich wysokości śledczy nie ujawnili). C. zapłaciła 70 tys. zł kaucji, a prokuratorzy zakazali jej podejmowania czynności służbowych związanych z wydatkowaniem unijnych pieniędzy.

Naczelnik wydziału V do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Prokuraturze Apelacyjnej w Białymstoku Krzysztof Wojdakowski powiedział w poniedziałek PAP, że "sytuacja procesowa pani C. nie uległa w ostatnim czasie zmianie". Dodał, że zakaz zajmowania się funduszami unijnymi jest wciąż aktualny.

"Śledztwo to jest przedłużone do 31 stycznia 2015 roku, ale ponieważ należy w tym postępowaniu przeanalizować bardzo wiele dokumentów finansowych nie mogę zagwarantować, że to ostateczny termin jego zakończenia" - powiedział PAP prokurator Wojdakowski.

Wcześniej prokuratura podawała, że śledztwo to wiąże się z nieprawidłowościami związanymi z przyznawaniem unijnych pieniędzy na dofinansowanie projektów w woj. warmińsko-mazurskim.

Mimo decyzji rady nadzorczej w poniedziałek Bożena C. była w pracy. Powiedziała PAP, że "zamierza nadal normalnie funkcjonować", dodała, że jej przyszłość zawodowa należy do jej spraw prywatnych. Pytana, dlaczego odwołano ją teraz powiedziała, że "to efekt nagonki medialnej i pisania nieprawdy o łapówkach".

Przewodniczący Wajs powiedział PAP, że na tym samym posiedzeniu Rada Nadzorcza zdecydowała, że Bożenę C. na stanowisku prezesa WMARR zastąpi Włodzimierz Szelążek. Szalążek w ostatnim czasie był członkiem zarządu powiatu ełckiego, w przeszłości także wiceprezydentem Ełku. Do czasu nadania tej depeszy PAP nie udało się z nim skontaktować.

Warmińsko-Mazurska Agencja Rozwoju Regionalnego w Olsztynie pośredniczyła w rozdzielaniu części funduszy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2007-2013. Agencja jest spółką akcyjną stworzoną w 1993 roku z inicjatywy samorządów lokalnych w celu wspierania małej i średniej przedsiębiorczości.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA