PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Prezes Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego odwołany

  • Autor: PAP
  • 18 sie 2014 13:14

Rada nadzorcza Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego odwołała dotychczasową prezes Bożenę C., na której od 2 lat ciążą korupcyjne zarzuty i zakaz czynności służbowych związanych z wydawaniem unijnych pieniędzy. Zastąpi ją samorządowiec z Ełku.

REKLAMA

Przewodniczący rady nadzorczej Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego (WMARR) Artur Wajs powiedział w poniedziałek PAP, że rada zdecydowała jednogłośnie o odwołaniu prezes Bożeny C. na posiedzeniu 14 sierpnia.

"Powodem naszej decyzji było to, że od dwóch lat na pani prezes ciążą zarzuty prokuratury i zakaz wydatkowania unijnych pieniędzy. Zbliża się nowa perspektywa unijna i zależało nam na tym, by spółką kierował ktoś, kto w pełnym zakresie może pracować" - powiedział PAP Wajs.

Dotychczasowej prezes WMARR Bożenie C. w sierpniu 2012 r. Prokuratura Apelacyjna w Białymstoku przedstawiła pięć zarzutów związanych z przyjmowaniem łapówek (ich wysokości śledczy nie ujawnili). C. zapłaciła 70 tys. zł kaucji, a prokuratorzy zakazali jej podejmowania czynności służbowych związanych z wydatkowaniem unijnych pieniędzy.

Naczelnik wydziału V do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Prokuraturze Apelacyjnej w Białymstoku Krzysztof Wojdakowski powiedział w poniedziałek PAP, że "sytuacja procesowa pani C. nie uległa w ostatnim czasie zmianie". Dodał, że zakaz zajmowania się funduszami unijnymi jest wciąż aktualny.

"Śledztwo to jest przedłużone do 31 stycznia 2015 roku, ale ponieważ należy w tym postępowaniu przeanalizować bardzo wiele dokumentów finansowych nie mogę zagwarantować, że to ostateczny termin jego zakończenia" - powiedział PAP prokurator Wojdakowski.

Wcześniej prokuratura podawała, że śledztwo to wiąże się z nieprawidłowościami związanymi z przyznawaniem unijnych pieniędzy na dofinansowanie projektów w woj. warmińsko-mazurskim.

Mimo decyzji rady nadzorczej w poniedziałek Bożena C. była w pracy. Powiedziała PAP, że "zamierza nadal normalnie funkcjonować", dodała, że jej przyszłość zawodowa należy do jej spraw prywatnych. Pytana, dlaczego odwołano ją teraz powiedziała, że "to efekt nagonki medialnej i pisania nieprawdy o łapówkach".

Przewodniczący Wajs powiedział PAP, że na tym samym posiedzeniu Rada Nadzorcza zdecydowała, że Bożenę C. na stanowisku prezesa WMARR zastąpi Włodzimierz Szelążek. Szalążek w ostatnim czasie był członkiem zarządu powiatu ełckiego, w przeszłości także wiceprezydentem Ełku. Do czasu nadania tej depeszy PAP nie udało się z nim skontaktować.

Warmińsko-Mazurska Agencja Rozwoju Regionalnego w Olsztynie pośredniczyła w rozdzielaniu części funduszy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2007-2013. Agencja jest spółką akcyjną stworzoną w 1993 roku z inicjatywy samorządów lokalnych w celu wspierania małej i średniej przedsiębiorczości.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA