PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Radosław Wiśniewski rezygnuje z kierowania Redanem

  • Autor: propertynews.pl
  • 21 lip 2014 09:35

Radosław Wiśniewski rezygnuje z kierowania Redanem

Radosław Wiśniewski złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa zarządu spółki odzieżowej Redan SA. Rada Nadzorcza firmy na najbliższym posiedzeniu planuje powierzenie tego stanowiska Boguszowi Kruszyńskiemu, dotychczasowemu wiceprezesowi zarządu. Kruszyński jest związany z Grupą od 2003 r.

REKLAMA

W oświadczeniu złożonym na ręce Przewodniczącego Rady Nadzorczej Radosław Wiśniewski podał następujące uzasadnienie swojej rezygnacji: "W czerwcu 2012 roku postanowiłem zaangażować się w bezpośrednie zarządzanie spółką. Redan znajdował się wówczas w punkcie zwrotnym swojej działalności. Narastające problemy z płynnością finansową spowodowały konieczność szybkich strategicznych działań, czego efektem było zawarcie w lipcu 2013 Umowy Restrukturyzacyjnej z bankami finansującymi spółkę. Wdrożono zaproponowany przez mnie plan naprawczy i jest on z powodzeniem realizowany. Spółka pokonała trudności i realizuje założoną strategię."

„W związku z tym, że proces restrukturyzacji Redan zbliża się do końca, a sytuacja finansowa Grupy jest ustabilizowana oceniłem, że nie jest konieczny mój dalszy bezpośredni udział w zarządzaniu. Dlatego uznałem, że mogę opuścić Zarząd Redanu. Jednocześnie zapewniam, że nie mam zamiaru sprzedawania akcji spółki. Nadal będę angażował się w zagadnienia strategiczne Grupy Redan, lecz teraz po stronie właścicielskiej" - powiedział Radosław Wiśniewski.

Radosław Wiśniewski jest głównym akcjonariuszem odzieżowej spólki Redan SA. W swoim oświadczeniu zapewnił, że w przyszłości liczy na zajęcie miejsca w składzie Rady Nadzorczej spółki.

Zmiana w Zarządzie Redan związana jest z zakończeniem procesu restrukturyzacji finansowej Redan. Od strony organizacyjnej Grupa jest zorganizowana tak, że wszystkie operacje i aktywa części dyskontowej wchodzą w skład Adesso SA, zaś w części modowej - w Top Secret Sp. z o.o. oraz w spółkach zagranicznych.

We wszystkich tych podmiotach Redan SA posiada 100% udziałów. Każda z tych spółek ma swój niezależny zarząd, który odpowiada za wdrażanie strategii na rynku, na którym działa. Zadaniem Redan SA jest przede wszystkim wyznaczanie celów strategicznych, koordynacja polityki finansowej w ramach Grupy oraz świadczenie scentralizowanych usług back-office.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA