PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Radosław Wiśniewski rezygnuje z kierowania Redanem

  • Autor: propertynews.pl
  • 21 lip 2014 09:35

Radosław Wiśniewski rezygnuje z kierowania Redanem

Radosław Wiśniewski złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa zarządu spółki odzieżowej Redan SA. Rada Nadzorcza firmy na najbliższym posiedzeniu planuje powierzenie tego stanowiska Boguszowi Kruszyńskiemu, dotychczasowemu wiceprezesowi zarządu. Kruszyński jest związany z Grupą od 2003 r.

REKLAMA

W oświadczeniu złożonym na ręce Przewodniczącego Rady Nadzorczej Radosław Wiśniewski podał następujące uzasadnienie swojej rezygnacji: "W czerwcu 2012 roku postanowiłem zaangażować się w bezpośrednie zarządzanie spółką. Redan znajdował się wówczas w punkcie zwrotnym swojej działalności. Narastające problemy z płynnością finansową spowodowały konieczność szybkich strategicznych działań, czego efektem było zawarcie w lipcu 2013 Umowy Restrukturyzacyjnej z bankami finansującymi spółkę. Wdrożono zaproponowany przez mnie plan naprawczy i jest on z powodzeniem realizowany. Spółka pokonała trudności i realizuje założoną strategię."

„W związku z tym, że proces restrukturyzacji Redan zbliża się do końca, a sytuacja finansowa Grupy jest ustabilizowana oceniłem, że nie jest konieczny mój dalszy bezpośredni udział w zarządzaniu. Dlatego uznałem, że mogę opuścić Zarząd Redanu. Jednocześnie zapewniam, że nie mam zamiaru sprzedawania akcji spółki. Nadal będę angażował się w zagadnienia strategiczne Grupy Redan, lecz teraz po stronie właścicielskiej" - powiedział Radosław Wiśniewski.

Radosław Wiśniewski jest głównym akcjonariuszem odzieżowej spólki Redan SA. W swoim oświadczeniu zapewnił, że w przyszłości liczy na zajęcie miejsca w składzie Rady Nadzorczej spółki.

Zmiana w Zarządzie Redan związana jest z zakończeniem procesu restrukturyzacji finansowej Redan. Od strony organizacyjnej Grupa jest zorganizowana tak, że wszystkie operacje i aktywa części dyskontowej wchodzą w skład Adesso SA, zaś w części modowej - w Top Secret Sp. z o.o. oraz w spółkach zagranicznych.

We wszystkich tych podmiotach Redan SA posiada 100% udziałów. Każda z tych spółek ma swój niezależny zarząd, który odpowiada za wdrażanie strategii na rynku, na którym działa. Zadaniem Redan SA jest przede wszystkim wyznaczanie celów strategicznych, koordynacja polityki finansowej w ramach Grupy oraz świadczenie scentralizowanych usług back-office.

 


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA