PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Riad Bekkar nie jest już prezesem Europejskiego Funduszu Hipotecznego

 • Autor: Propertynews.pl
 • 12 lip 2012 14:14

Riad Bekkar nie jest już prezesem Europejskiego Funduszu Hipotecznego

Riad Bekkar złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa zarządu Europejskiego Funduszu Hipotecznego SA. To nie jedyna zmiana za sterami spółki działającej na rynku hotelarskim i biurowym w Polsce. Ze stanowiska wiceprezesa zrezygnowała także Izabela Gałązka.

REKLAMA

Rada nadzorcza powołała na te stanowiska nowe osoby.

Riad Bekkar był w zarządzie EFH od 2010 roku. Zanim tam trafił pełnił wysokie funkcje kierownicze w kilku firmach. M.in. od 2003 roku był związany ze spółkami wchodzącymi w skład Grupy Kapitałowej Nova Holding Ltd. Jest współzałożycielem m.in. Arteria SA, w której od 2004 roku pełnił funkcję wiceprezesa zarządu. Pochodzi z Algierii.

To kolejna zmiana w zarządzie EFH w tym roku. W styczniu informowaliśmy, że Tadeusz Kufliński złożył rezygnację z pełnienia funkcji wiceprezesa zarządu Europejskiego Funduszu Hipotecznego SA ze skutkiem na dzień 29 lutego 2012 roku. Przyczyną rezygnacji była propozycja zmian dotychczasowych warunków współpracy, która nie została przyjęta. Wówczas skład zarządu zmniejszył się z czterech do dwóch członków. Oprócz Tadeusza Kuflińskiego rezygnację złożył też Marcin Podobas.

Europejski Fundusz Hipoteczny SA
jest biurowców i czterech hoteli w miejscowościach wypoczynkowych - w Kazimierzu Dolnym, Worlinach, Bochni i Łebie. Planuje też budowę hotelu Sheraton w Mikołajkach.

EFH miało duże plany rozwoju na rynku hotelarskim. Spółka negocjowała m.in. z inwestorami ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich o współpracy i wspólnych inwestycjach w nieruchomości komercyjne.

W lipcu podaliśmy, że Europejski Fundusz Hipoteczny SA zmienia plany dotyczące budowy hotelowego portfolio. Spółka poinformowała, że chce się pozbyć nierentownego hotelu Millenium w Bochni, a docelowo zamierza sprzedać wszystkie aktywa i inwestycje obciążające wyniki.

W 2011 roku przychody EFH wyniosły 13 750 tys. zł wobec 21 594 tys. zł w 2010 roku. Zysk netto był na poziomie 5 550 tys. zł w porównaniu do
8 947 tys. zł rok wcześniej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • kolega 2013-09-20 10:42:21
  Rijada pamiętam z czasów jak był przedstawicielem handlowym. Nic nie potrafił sprzedać ani zrobić dobrze. Tylko dzieki temu, że miał plecy nie został zwolniony od razu. Ech i jak ktos taki może zarządzać. Niech zyje kolesiostwo!
 • Riadzik 2012-08-09 00:04:28
  Ten Pan w to zwykły cwaniczek ! I mam nadzieję, że dotrze do tego posta nie tylko dzięki bratu ! Pozdr. Riad
 • Riadzik 2012-08-09 00:04:27
  Ten Pan w to zwykły cwaniczek ! I mam nadzieję, że dotrze do tego posta nie tylko dzięki bratu ! Pozdr. Riad


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA