PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Skanska ma nowego szefa w Polsce

  • Autor: Propertynews.pl
  • 10 lis 2015 10:46

Skanska ma nowego szefa w Polsce Katarzyna Zawodna i Arkadiusz Rudzki, Skanska

Katarzyna Zawodna zostanie nowym prezesem Skanska Commercial Development Europe, spółki odpowiedzialnej za realizację projektów biurowych Skanska na terenie Europy Środkowo-Wschodniej.

REKLAMA

Stanowisko dyrektora zarządzającego Skanska Property Poland obejmie Arkadiusz Rudzki - dotychczasowy dyrektor ds. wynajmu i zarządzania wartością budynków w tej spółce. Zmiany wejdą w życie 1 stycznia 2016 roku.

Katarzyna Zawodna, nowa prezes Skanska CDE, będzie odpowiedzialna za strategię i działalność firmy w obszarze inwestycji biurowych na terenie szybko rozwijających się rynków: Polski, Czech, Rumunii i Węgier.

- Naszym celem jest umacnianie pozycji lidera na rynku nieruchomości biurowych i transakcji inwestycyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej. To bardzo obiecujący region dla całej grupy Skanska. CEE odpowiada za ponad 50 proc. sprzedaży budynków biurowych całej firmy na świecie. To ambitne założenie realizujemy z sukcesem bazując na wartościach, partnerskim podejściu, jakości i dostarczaniu rozwiązań, których rzeczywiście potrzebują najemcy, pracownicy, mieszkańcy miast oraz inwestorzy. Przyczyniamy się do rozwoju nowoczesnych, przyjaznych mieszkańcom i zrównoważonych aglomeracji nowej Europy - komentuje Katarzyna Zawodna, obecna dyrektor zarządzająca Skanska Property Poland i przyszła prezes Skanska CDE.

Dziś Katarzyna Zawodna pełni funkcję szefowej spółki realizującej inwestycje biurowe koncernu w Polsce. Za jej kadencji, od marca 2014 roku, Skanska umocniła pozycję jednego z największych deweloperów biurowych w kraju i najbardziej aktywnego na rynkach regionalnych. Podpisała umowy sprzedaży dotyczące siedmiu budynków biurowych za łączną kwotę 344 mln EUR. Największą transakcją była sprzedaż portfolio czterech budynków obejmujących w sumie 63 000 mkw. powierzchni biurowej – w Krakowie i Katowicach. Firma rozpoczęła także budowę siedmiu nowych inwestycji.

1 stycznia stanowisko dyrektora zarządzającego Skanska Property Poland obejmie Arkadiusz Rudzki. Od 2012 roku, kiedy dołączył do firmy, odpowiada za stworzenie i realizację strategii spółki związanej z wynajmem oraz za zarządzanie nieruchomościami pozostającymi w portfelu Skanska. Jednym z jego największych sukcesów było dobre rozpoznanie rzeczywistych potrzeb najemców i ich pracowników oraz dostosowanie do nich dostarczanych rozwiązań. To, co dziś wydaje się oczywiste, kilka lat temu nie było standardem na rynku. Skanska jako jedyny deweloper powierzchni biurowych zbadała oczekiwania firm z branży nowoczesnych usług dla biznesu (najszybciej rozwijającego się obecnie sektora gospodarki w Polsce) i stworzyła standard budynków biurowych dopasowanych do ich potrzeb. Podejście to zaowocowało podpisaniem największych w Polsce umów najmu z firmami outsourcingowymi - m.in. 21 000 mkw. z Infosys BPO Poland w Łodzi, 16 000 mkw. z HP GBC oraz na ponad 15 000 mkw. z Credit Suisse we Wrocławiu - oraz wielu innych. W 2015 roku, dzięki kolejnym dużym umowom najmu, centra usług takie jak ABB czy Capgemini również znajdą się w budynkach Skanska. Arkadiusz Rudzki w ramach swoich obowiązków zarządza także relacjami z kluczowymi klientami na poziomie regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

  • 1
  • 2


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA