PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Specjalista od BREEAM w Cushman & Wakefield

  • Autor: Propertynews.pl
  • 11 sie 2016 13:22

Specjalista od BREEAM w Cushman & Wakefield Grzegorz Dąbrowski

Grzegorz Dąbrowski z Działu Zarządzania Nieruchomościami firmy doradczej Cushman & Wakefield został licencjonowanym Asesorem BREEAM IN-USE. Certyfikat przyznawany przez BRE (Building Research Establishment) pozwoli rozszerzyć dotychczasowy zakres usług firmy.

REKLAMA

Na rynku nieruchomości komercyjnych obserwujemy rosnący trend w kierunku zrównoważonego i ekologicznego budownictwa. Zielone certyfikaty sprzyjają tworzeniu powierzchni bardziej przyjaznych użytkownikom i środowisku, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, wysokiej jakości materiałów i dobrych praktyk zarządczych. Korzyści, jakaie daje certyfikacja i implementacja zrównoważonych rozwiązań, doceniają również inwestorzy. 

BREEAM to obecnie jeden z najpopularniejszych standardów oceny obiektów w branży nieruchomości komercyjnych w Europie i na świecie. Certyfikacja BREEAM IN-USE dotyczy oceny budynków znajdujących się w fazie eksploatacji względem określonych zrównoważonych kryteriów promowanych przez system. Wyróżnia się sześć poziomów certyfikacji: acceptable, pass, good, very good, excellent i outstanding. Do ich uzyskania obiekt musi zdobyć określoną liczbę punktów w kategoriach: zarządzanie, jakość środowiska wewnętrznego, energia, transport, materiały, wykorzystanie terenu i ekologia, zanieczyszczenia oraz gospodarka wodą i odpadami. Certyfikacja w systemie BREEAM IN-USE przez wewnętrznego Asesora jest rozszerzeniem dotychczasowych usług w ofercie międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield w zakresie dostarczania zrównoważonych rozwiązań dla budynków.

Grzegorz Dąbrowski dołączył do międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield w 2012 roku. Jest absolwentem Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Białostockiej i studiów podyplomowych Zarządzania Nieruchomościami i Wyceny Nieruchomości na Politechnice Warszawskiej oraz zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu „Grasz o staż” w kategorii Nieruchomości Komercyjne. Grzegorz posiada również licencję Zarządcy Nieruchomości. Grzegorz na co dzień odpowiada za zarządzanie dwoma budynkami biurowymi w Warszawie oraz jest pierwszym pracownikiem firmy Cushman & Wakefield w Polsce z tytułem asesora BREEAM IN-USE. Od początku kariery jest zaangażowany we wdrażanie zielonych certyfikatów. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA