PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Sylwester Cacek znów na czele spółki Sfinks SA

  • Autor: Propertynews.pl
  • 11 lip 2011 21:09

Na czele Sfinksa ponownie stanął Sylwester Cacek, który bezpośrednio kontroluje 4,67 proc. jego kapitału i do niedawna zasiadał w jego radzie nadzorczej. Dotychczasowa prezes, Mariola Krawiec-Rzeszotek, pozostanie w zarządzie jako wiceprezes odpowiedzialny za rozwój i inwestycje.

REKLAMA

Do zarządu weszła też Dorota Cacek, która będzie odpowiedzialna za pion marketingu. Stanowiska w zarządzie utrzymali odpowiadający za sprzedaż Bogdan Bruczko oraz Jacek Woźniewicz, który odpowiada za finanse.

- Wielokrotnie powtarzałem, że wierzę w sukces Sfinksa i traktuję go jako inwestycję długoterminową. Biorąc udział w ostatniej emisji znacząco zwiększyłem swój udział w akcjonariacie spółki, a teraz, gdy stoi ona w przededniu wdrożenia wielu strategicznych projektów, chciałbym wesprzeć Sfinksa swoim doświadczeniem i ponownie zaangażować się operacyjnie. Dotychczasowy zarząd przeprowadził spółkę przez bardzo trudne negocjacje z bankami, doprowadził do wejścia w życie porozumienia restrukturyzacyjnego, zrealizował nową emisję akcji oraz ustawił Sfinksa na kursie rozwoju i inwestycji. Duży udział w dotychczasowych działaniach miał wiceprezes Janusz Bossak, za co w imieniu spółki mu dziękuję - mówi Sylwester Cacek, nowo powołany prezes Sfinks Polska.

- Teraz czas na kolejne wyzwania. Równoczesna realizacja poszczególnych elementów długoterminowej strategii, takich jak program dalszego rozwoju sieci, wdrożenie masterfranczyzy za granicą, wyznaczenie nowej strategii dla Chłopskiego Jadła wymaga mobilizacji. Jestem jednak przekonany, że efektem połączenia wiedzy i doświadczenia całego zespołu zarządzającego Sfinksem będzie realizacja zamierzeń spółki - dodaje.

- Wraz z Sylwestrem i Dorotą Cacek mamy długoletnie doświadczenie we wspólnym zarządzaniu firmą, jeszcze z czasów Dominet Banku, którego sukces zbudowaliśmy razem. W nadchodzącym okresie, gdy Sfinks będzie się mocno koncentrować na efektywnym rozwoju, przyda się wsparcie menedżerów z takim doświadczeniem. Nie ukrywam, że po zamknięciu emisji myślałam o tym, że ponowne wejście Sylwestra Cacka do zarządu byłoby dla Sfinksa bardzo korzystne. Wiem, że dobrze się sprawdzamy działając razem, a w nadchodzącym czasie ważne będzie zaangażowanie najlepszych sił i środków, by doprowadzić do realizacji naszych planów - komentuje Mariola Krawiec-Rzeszotek, wiceprezes Sfinks Polska.

Sfinks zarzadza 115 restauracjami.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA