PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Szykuje się zmiana prezesa w Archicom

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 13 kwi 2018 10:45

Szykuje się zmiana prezesa w Archicom Fot. shutterstock

Krzysztof Andrulewicz ma 10 maja zostać prezesem Archicom. Zarząd spółki podpisał z nim list intencyjny w tej sprawie. Obecna prezes Dorota Jarodzka-Śródka ma zamiar złożyć rezygnację ze stanowiska.

REKLAMA

– Grupa Archicom konsekwentnie realizuje przyjętą strategię, stawiając sobie coraz ambitniejsze cele. To odpowiedni czas na takie zmiany. Będą one wspierać działalność operacyjną spółki, usprawnią i pozwolą na realizację zakładanych celów biznesowych – komentuje Dorota Jarodzka-Śródka, prezes zarządu Archicom. – Jestem przekonana, że bardzo doświadczony obecny zespół zarządzający wraz z nowym liderem, będzie jeszcze lepiej przygotowany do podejmowania kolejnych ambitnych wyzwań na wysoce konkurencyjnym i wymagającym rynku. Pan Krzysztof Andrulewicz wniesie do firmy nową myśl zarządczą, doświadczenie i energię, które będą działały na korzyść Grupy, jej pracowników, klientów oraz akcjonariuszy– dodaje.

Krzysztof Andrulewicz posiada ponad 20-letnie doświadczenie w branży budowlanej. Od 2003 r. związany był ze spółką Skanska, w której w latach 2009-2016 pełnił funkcję prezesa zarządu, a wcześniej wiceprezesa odpowiedzialnego za budownictwo kubaturowe na terenie całego kraju. Zasiadał w radach nadzorczych rożnych spółek koncernu na całym świecie. Wcześniej był także Prezesem spółek budowlanych z grupy Budexpol we Wrocławiu. Współzałożyciel  Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie, inicjatywy prywatnych przedsiębiorstw zmierzającej do poprawy bezpieczeństwa w tej branży oraz pierwszy Prezydent Porozumienia w latach 2011-2013. Studiował budownictwo na Politechnice Wrocławskiej oraz MBA na Uniwersytecie Ekonomicznym. Studiował również na Greenwich University w Wielkiej Brytanii oraz IMD w Lozannie w Szwajcarii. 

–Bardzo się cieszę na możliwość dołączenia do Grupy Archicom. Firmy, która jest bardzo uznanym, szanowanym i rzetelnym deweloperem. Dołączenia do firmy, ale przede wszystkim do zespołu ludzi, którzy skutecznie prowadzą i rozwijają działalność od wielu lat. Ten rozwój i profesjonalizm oraz osiągane wyniki zdecydowały o podpisaniu przez mnie listu intencyjnego. Wierzę, że ze swojej strony mogę wnieść do organizacji własne doświadczenia i wykorzystać je w dalszym, ewolucyjnym rozwoju Grupy Archicom – komentuje Krzysztof Andrulewicz.

Ponadto w ramach planowanych zmian rada nadzorcza będzie głosować nad powołaniem do zarządu Archicom  Krzysztof Suskiewicza, który także będzie dalej pełnił sprawowaną obecnie funkcję Prezesa Zarządu Archicom Polska.

Jednocześnie  Kazimierz Śródka, jeden z założycieli Archicomu planuje na najbliższym posiedzeniu zwyczajnego walnego zgromadzenia spółki złożyć rezygnację z funkcji wiceprezesa zarządu Archicom i kandydować do składu rady nadzorczej Archicom.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA