PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Tak zarabia się w nieruchomościach!

  • Autor: Propertynews.pl
  • 27 lut 2017 14:59

Tak zarabia się w nieruchomościach! Fot. Fotolia

Pomimo fali zwolnień grupowych w firmach ogólnobudowlanych, pracownicy przedsiębiorstw działających w innych sektorach branży nieruchomości nie mają powodów do narzekań - wynika z raportu Spring Professional. Jak zarabiają najważniejsze osoby w branży nieruchomości?

REKLAMA

Niezmiennie najlepiej zarabiającą grupą związaną z branżą nieruchomości są członkowie rad nadzorczych, członkowie zarządów oraz dyrektorzy departamentów. Ich pensje wahają się od 25 do 50 tys. złotych brutto miesięcznie.

Wśród firm z sektora "Construction" do najlepiej zarabiających należą m.in. kierownicy kontraktów (od 15 do 30 tys. złotych), kierownicy budowy (od 13 do 18 tys. złotych) oraz kierownicy robót drogowych, torowych i mostowych (od 7 do 15 tys. złotych). Przeciętne wynagrodzenia brutto w tym sektorze zaczynają się od 3,5 tys. złotych brutto (inżynierowie budowy).

O wiele mniej powodów do narzekań mają pracownicy firm deweloperskich. Do grona najlepiej zarabiających należą m.in. dyrektorzy techniczni (od 18 do 25 tys. złotych brutto), Asset Managerowie (od 15 do 25 tys. złotych), dyrektorzy centrów handlowych (od 13 do 25 tys. złotych), Development Managerowie (od 13 do 25 tys. złotych), kierownicy projektów (od 13 do 25 tys. złotych) i Cost Managerowie (od 10 do 25 tys. złotych).

Kolejną "półkę", jeśli chodzi o miesięczne pensje, zajmują m.in. kierownicy ds. sprzedaży mieszkań (od 10 do 18 tys. złotych), kierownicy ds. wynajmu (od 10 do 20 tys. złotych), kierownicy ds. ekspansji (od 10 do 20 tys. złotych) i Land Aquisition Managerowie (od 10 do 20 tys. złotych).

Zarządcy nieruchomości zarabiają od 8 do 16 tys. złotych brutto, a kierownicy ds. technicznych od 9 do 15 tys. złotych. 

Wśród osób, które w branży zarabiają najmniej, znajdują się m.in. specjaliści ds. sprzedaży mieszkań (od 3 do 7 tys. złotych brutto), specjaliści ds. wynajmu (od 8 do 13 tys. złotych brutto), specjaliści ds. ekspansji (od 7 do 10 tys. złotych) oraz Site Finderzy (od 7 do 10 tys. złotych brutto).

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Gośc 2017-03-01 16:52:23
    Autor raportu żyje chyba w "bańce" obejmującej swoim zasięgiem kilka biurowców wokół redakcji. Artykuł równie rzetelny co 90% zawartości gazet i tv.

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA