PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Transfery roku 2014 w branży nieruchomości

  • Autor: TARA HRC
  • 15 sty 2015 10:54

Transfery roku 2014 w branży nieruchomości

Rok 2014 obfitował w zmiany personalne na rynku nieruchomości. Pod względem liczby awansów i promocji był porównywalny z rokiem 2013, jednak różnił się tym, że zmiany dotyczyły wyższych stanowisk - mówi Mark Twomey, partner zarządzający TARA HRC, firmy specjalizującej się w rekrutacji dla tej branży.

REKLAMA

Osoby dotychczas zarządzające poszczególnymidziałami czy firmami przeprowadziły je przez trudny czas kryzysu, zostały awansowane, a na ich miejsce pojawili się nowi eksperci, wnosząc do firm powiew świeżości i nowe pomysły. Przykładem takich transferów na najwyższych szczeblach jest dołączenie Scotta Dweyera do Atrium Real Estate jako CEO na Polskę, oraz objęcie przez Ewę Szafrańską-Mądry stanowiska dyrektora zarządzającego Balmain Asset Management CEE.

Nowi deweloperzy logistyczni
Na rynku pojawili się też zupełnie nowi gracze, tacy jak Logicor i Hillwood, którzy budują swoje zespoły od zera, a zadanie to powierzyli dwóm doświadczonym kandydatom - Bartosz Mierzwiak dołączył do Logicor jako Dyrektor Zarządzający na Europę Środkowowschodnią, a Hubert Michalak przeszedł z AIG/Lincoln do Hillwood, gdzie objął stanowisko Senior VP na Polskę. Co ciekawe, obie firmy, które zdecydowały się na tak ważne strategicznie ruchy należą do branży logistycznej.

Fundusze z Polakami
W ostatnim roku na zatrudnienie lokalnych asset managerów i otworzenie biura w Polsce zdecydowały się także fundusze, a wśród nich Invesco, który ściągnął do siebie z agencji Colliers Annę Duchnowską. Tym samym kolejni duzi gracze pokazują, że warto być bliżej swoich klientów i najemców, i skrócić zbędny dystans między Warszawą a Frankfurtem czy Londynem.

Wysoko, coraz wyżej
Trzeba zauważyć, że na rynku nieruchomości coraz więcej Polaków obejmuje najwyższe stanowiska zarówno w krajowych oddziałach, jak i na szczeblu regionalnym. Świetne przykłady to awans Katarzyny Zawodnej na stanowisko dyrektora zarządzającego Skanska Property, promocja Pawła Dębowskiego na stanowisko Chairman of Global Real Estate (Europe) w Dentons, a także powierzenie Robertowi Dobrzyckiemu obowiązków Partnera Zarządzającego Panattoni na Europę.

Roszady w agencjach
Choć agencje zajęte były wzmacnianiem swoich zespołów raczej na niższych stanowiskach, to jednak miało też miejsce kilka ważnych zmian - Mark Freeman przeszedł z Savillsa do Cushman & Wakefield jako szef Działu Wycen, Paweł Materny dołączył do agencji Knight Frank jako szef Działu Powierzchni Handlowych, a Monika Woźniak-Zawioła zasiliła szeregi DTZ.

  • 1
  • 2


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA