PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Transfery roku 2014 w branży nieruchomości

  • Autor: TARA HRC
  • 15 sty 2015 10:54

Transfery roku 2014 w branży nieruchomości

Rok 2014 obfitował w zmiany personalne na rynku nieruchomości. Pod względem liczby awansów i promocji był porównywalny z rokiem 2013, jednak różnił się tym, że zmiany dotyczyły wyższych stanowisk - mówi Mark Twomey, partner zarządzający TARA HRC, firmy specjalizującej się w rekrutacji dla tej branży.

REKLAMA

Osoby dotychczas zarządzające poszczególnymidziałami czy firmami przeprowadziły je przez trudny czas kryzysu, zostały awansowane, a na ich miejsce pojawili się nowi eksperci, wnosząc do firm powiew świeżości i nowe pomysły. Przykładem takich transferów na najwyższych szczeblach jest dołączenie Scotta Dweyera do Atrium Real Estate jako CEO na Polskę, oraz objęcie przez Ewę Szafrańską-Mądry stanowiska dyrektora zarządzającego Balmain Asset Management CEE.

Nowi deweloperzy logistyczni
Na rynku pojawili się też zupełnie nowi gracze, tacy jak Logicor i Hillwood, którzy budują swoje zespoły od zera, a zadanie to powierzyli dwóm doświadczonym kandydatom - Bartosz Mierzwiak dołączył do Logicor jako Dyrektor Zarządzający na Europę Środkowowschodnią, a Hubert Michalak przeszedł z AIG/Lincoln do Hillwood, gdzie objął stanowisko Senior VP na Polskę. Co ciekawe, obie firmy, które zdecydowały się na tak ważne strategicznie ruchy należą do branży logistycznej.

Fundusze z Polakami
W ostatnim roku na zatrudnienie lokalnych asset managerów i otworzenie biura w Polsce zdecydowały się także fundusze, a wśród nich Invesco, który ściągnął do siebie z agencji Colliers Annę Duchnowską. Tym samym kolejni duzi gracze pokazują, że warto być bliżej swoich klientów i najemców, i skrócić zbędny dystans między Warszawą a Frankfurtem czy Londynem.

Wysoko, coraz wyżej
Trzeba zauważyć, że na rynku nieruchomości coraz więcej Polaków obejmuje najwyższe stanowiska zarówno w krajowych oddziałach, jak i na szczeblu regionalnym. Świetne przykłady to awans Katarzyny Zawodnej na stanowisko dyrektora zarządzającego Skanska Property, promocja Pawła Dębowskiego na stanowisko Chairman of Global Real Estate (Europe) w Dentons, a także powierzenie Robertowi Dobrzyckiemu obowiązków Partnera Zarządzającego Panattoni na Europę.

Roszady w agencjach
Choć agencje zajęte były wzmacnianiem swoich zespołów raczej na niższych stanowiskach, to jednak miało też miejsce kilka ważnych zmian - Mark Freeman przeszedł z Savillsa do Cushman & Wakefield jako szef Działu Wycen, Paweł Materny dołączył do agencji Knight Frank jako szef Działu Powierzchni Handlowych, a Monika Woźniak-Zawioła zasiliła szeregi DTZ.

  • 1
  • 2


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA