PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Ważne nominacje w Marvipolu

  • Autor: Propertynews.pl
  • 24 maj 2017 17:40

Ważne nominacje w Marvipolu Mariusz Książek, prezes i główny akcjonariusz Marvipol

W ramach prowadzonego procesu podziału Grupy Marvipol na dwie niezależne giełdowej spółki – Marvipol Development oraz British Automotive Holding, Zarząd Marvipol S.A. zdecydował o reorganizacji i wzmocnieniu kadry menedżerskiej dwoma doświadczonymi finansistami – Robertem Pydzikiem i Rafałem Suchanem.

REKLAMA

Robert Pydzik, z rynkiem finansowym związany od 1991 r., a z rynkiem deweloperskim od 2003 r., został dyrektorem finansowym oraz członkiem zarządu spółek wchodzących w skład segmentu deweloperskiego Grupy. Rafał Suchan, który wcześniej m.in. zasiadał w zarządzie MetLife TFI, będzie odpowiadał za finanse segmentu motoryzacyjnego Grupy. Łukasz Sekuła, dotychczasowy dyrektor finansowy Grupy, zdecydował się dalej rozwijać swoją karierę poza Grupą.

– W imieniu zarządu, pracowników oraz akcjonariuszy Marvipol pragnę podziękować panu Łukaszowi Sekule za pracę na rzecz Grupy, w tym niebagatelny wkład w proces podziału Grupy Marvipol oraz życzyć mu powodzenia w dalszej karierze. Równocześnie chcę powitać w zespole Grupy panów Roberta Pydzika i Rafała Suchana, którzy, w mojej ocenie, będą niezwykle wartościowym wzmocnieniem naszej kadry menedżerskiej – mówi Mariusz Książek, prezes i główny akcjonariusz Marvipol.

Prezes giełdowej spółki podkreśla, że dla sprawnego przeprowadzenia podziału Grupy Marvipol na dwie niezależne spółki: deweloperską oraz motoryzacyjną, z odpowiednim wyprzedzeniem przeprowadzany jest podział wspólnych do tej pory zespołów wsparcia, w tym działu finansowego. – Powołując już na tym etapie samodzielnych CFO obu segmentów, które od jesieni 2017 r. funkcjonować będą w oddzielnych spółkach publicznych, chcemy nie tylko usprawnić proces podziału i zabezpieczyć bieżące potrzeby obu biznesów, ale również zadbać o wysoki poziom komunikacji z Interesariuszami, relacji inwestorskich i sprawozdawczości finansowej – dodaje Mariusz Książek.

Robert Pydzik jest absolwentem Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego ze specjalizacją ekonometria i statystyka. Pełnił funkcje kierownicze wysokiego szczebla m.in. w Banku PKO BP, Banku BGŻ S.A., firmie deweloperskiej Synergia 99 oraz grupie deweloperskiej TRUSS. W latach 2014-2017 związany był z Grupą Kapitałową WIKANA, początkowo jako dyrektor ds. kontrolingu, następnie członek zarządu i dyrektor finansowy, a od grudnia 2014 r. jako prezes zarządu WIKANA.

Rafał Suchan jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie ze specjalizacją finanse i bankowość, uzyskał również stopień doktora w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Ma bogate doświadczenie w pracy w działalności doradczej oraz w audycie, zdobyte w trakcie 6-letniej kariery w Ernst & Young. Od 2007 r. przez dekadę związany z dzisiejszą Grupą MetLife, zasiadając m.in. w zarządzie MetLife TFI oraz odpowiadając za finanse MetLife PTE. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA