PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wiceprezes Marvipolu zrezygnował. Jest już następca

  • wnp.pl
  • 03 sty 2014 17:10

Paweł Szymański został nowym wiceprezesem Marvipolu, zastępując na tym stanowisku Sławomira Horbaczewskiego, który zakończył pracę w dewelopersko-motoryzacyjnej grupie.

REKLAMA

Jak podał Marvipol, Horbaczewski zdecydował się rozwijać karierę poza grupą po zakończonej sukcesem restrukturyzacji finansowania Marvipolu.

Paweł Szymański
jest absolwentem SGH. W przeszłości był m.in. prezesem Ruchu i DM Banku Handlowego; pełnił też stanowiska wiceprezesa w PKN Orlen oraz CTL Logistics.

Jako wiceprezes Marvipolu Szymański będzie odpowiedzialny za pion finansowy grupy, jak również nadzór nad działami relacji inwestorskich i komunikacji korporacyjnej.

W komunikacie Marvipol podkreślił, że grupa ma za sobą udany 2013 r.

- Segment deweloperski w 2013 r. ustanowił nowy rekord sprzedaży mieszkań, znajdując, do końca listopada br., nabywców na ponad 500 mieszkań. Segment motoryzacyjny po 9 miesiącach br. może pochwalić się rekordową, 9 proc. rentownością operacyjną, osiągniętą przy rosnącej sprzedaży - podał Marvipol.

Dodał, że w 2013 r. grupa z powodzeniem przeprowadziła restrukturyzację terminową finansowania, pozyskując z emisji obligacji niemal 110 mln zł, które zostały przeznaczone m.in. na spłatę zapadających w 2013 r. papierów dłużnych.

- Marvipol S.A. wzmocnił również bazę kapitałową, emitując na początku IV kw. 2013 r. 4,628 mln akcji, objętych w ramach emisji prywatnej za łączną kwotę 20,8 mln zł - podkreśliła spółka.

Marvipol jest jednym z największych stołecznych deweloperów mieszkaniowych. Grupa jest również generalnym importerem lub wyłącznym przedstawicielem na Polskę takich marek samochodów jak Aston Martin, Caterham, Jaguar, Lotus, Land Rover i Range Rover. W skład grupy wchodzi też sieć ręcznych i automatycznych myjni samochodowych Robo Wash.

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA