PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wielkie zmiany w Echo. Nicklas Lindberg zastąpił Piotra Gromniaka

  • Autor: Propertynews.pl
  • 18 kwi 2016 18:23

Wielkie zmiany w Echo. Nicklas Lindberg zastąpił Piotra Gromniaka Nicklas Lindberg, nowy prezes Echo Investment (mat.pras.)

Rada Nadzorcza spółki Echo Investment powołała nowego prezesa. Nicklas Lindberg zastąpi Piotra Gromniaka, który pozostanie w zarządzie na stanowisku wiceprezesa. Decyzja wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

REKLAMA

- Postawienie Nicklasa Lindberga u sterów Echo Investment to krok w kierunku dalszej specjalizacji i ekspansji firmy i wyprowadzenie jej na szersze, europejskie wody - komentuje Karim Khairallah, przewodniczący Rady Nadzorczej Spółki.

- Bardzo się cieszę, że będę mógł kierować tak dynamiczną i profesjonalną firmą, jaką jest Echo Investment. Firma w tym roku obchodzi jubileusz 20-lecia obecności na warszawskiej giełdzie. Przez ten czas zbudowała wyjątkową pozycję i renomę. To doskonałe zaplecze do tego by jeszcze bardziej umocnić pozycję lidera wśród dostawców najnowocześniejszej przestrzeni biurowej i handlowej - mówi Nicklas Lindberg.

Nicklas Lindberg przez ostatnie 15 lat związany był ze szwedzką firmą Skanska, gdzie w ostatnim czasie zajmował stanowisko prezesa jednostki Commercial Development Europe (CDE), odpowiedzialnej za komercyjne projekty deweloperskie w Europie Środkowo-Wschodniej oraz był szefem Skanska Property Poland, podmiotu zależnego Commercial Development Europe. Wcześniej pracował m.in. w jednostkach Residential Development w Skandynawii i przez cztery lata był Prezesem i zarazem Dyrektorem Finansowym Skanska w Rosji.

Piotr Gromniak pracę w Echo Investment S.A. rozpoczął w październiku 1997 roku jako Project Manager. Od września 1998 roku pełnił funkcję dyrektora Działu Realizacji. W październiku 2000 roku został powołany na stanowisko członka zarządu. Od 2008 do 2016 roku pełnił funkcję prezesa zarządu.

Echo Investment stało się własnością Griffin Group i PIMCO dzięki transakcjom z firmami zależnymi od Michała Sołowowa w 2015 roku. W następnym kroku ogłoszono wezwanie na zakup udziałów w firmie. Obecnie spółki posiada prawie 66  proc. udziałów w akcjonariacie polskiego dewelopera.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Robert 2016-04-24 13:46:58
    Ale przeciez wlasnie trwa proces wyprowadzenia ze spolki majatku ponad 1,18 mld euro, to co oni beda umacniac mase upadlosciowa?


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA