PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wielkie zmiany w Echo. Nicklas Lindberg zastąpił Piotra Gromniaka

  • Autor: Propertynews.pl
  • 18 kwi 2016 18:23

Wielkie zmiany w Echo. Nicklas Lindberg zastąpił Piotra Gromniaka Nicklas Lindberg, nowy prezes Echo Investment (mat.pras.)

Rada Nadzorcza spółki Echo Investment powołała nowego prezesa. Nicklas Lindberg zastąpi Piotra Gromniaka, który pozostanie w zarządzie na stanowisku wiceprezesa. Decyzja wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

REKLAMA

- Postawienie Nicklasa Lindberga u sterów Echo Investment to krok w kierunku dalszej specjalizacji i ekspansji firmy i wyprowadzenie jej na szersze, europejskie wody - komentuje Karim Khairallah, przewodniczący Rady Nadzorczej Spółki.

- Bardzo się cieszę, że będę mógł kierować tak dynamiczną i profesjonalną firmą, jaką jest Echo Investment. Firma w tym roku obchodzi jubileusz 20-lecia obecności na warszawskiej giełdzie. Przez ten czas zbudowała wyjątkową pozycję i renomę. To doskonałe zaplecze do tego by jeszcze bardziej umocnić pozycję lidera wśród dostawców najnowocześniejszej przestrzeni biurowej i handlowej - mówi Nicklas Lindberg.

Nicklas Lindberg przez ostatnie 15 lat związany był ze szwedzką firmą Skanska, gdzie w ostatnim czasie zajmował stanowisko prezesa jednostki Commercial Development Europe (CDE), odpowiedzialnej za komercyjne projekty deweloperskie w Europie Środkowo-Wschodniej oraz był szefem Skanska Property Poland, podmiotu zależnego Commercial Development Europe. Wcześniej pracował m.in. w jednostkach Residential Development w Skandynawii i przez cztery lata był Prezesem i zarazem Dyrektorem Finansowym Skanska w Rosji.

Piotr Gromniak pracę w Echo Investment S.A. rozpoczął w październiku 1997 roku jako Project Manager. Od września 1998 roku pełnił funkcję dyrektora Działu Realizacji. W październiku 2000 roku został powołany na stanowisko członka zarządu. Od 2008 do 2016 roku pełnił funkcję prezesa zarządu.

Echo Investment stało się własnością Griffin Group i PIMCO dzięki transakcjom z firmami zależnymi od Michała Sołowowa w 2015 roku. W następnym kroku ogłoszono wezwanie na zakup udziałów w firmie. Obecnie spółki posiada prawie 66  proc. udziałów w akcjonariacie polskiego dewelopera.

  • Robert 2016-04-24 13:46:58
    Ale przeciez wlasnie trwa proces wyprowadzenia ze spolki majatku ponad 1,18 mld euro, to co oni beda umacniac mase upadlosciowa?


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA