PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

XCity bez Króla

  • Autor: Propertynews.pl
  • 04 lis 2016 12:43

XCity bez Króla Maciej K. Król, prezes zarządu Xcity Investment

3 listopada rezygnację z pełnienia funkcji prezesa oraz członka zarządu XCity Investment złożył Maciej K. Król. Firma odpowiada za nieruchomościowe projekty PKP SA.

REKLAMA

Jako przyczynę rezygnacji wskazano sprawy osobiste.

Zgodnie z decyzją Zgromadzenia Wspólników, pełnienie obowiązków prezesa zarządu powierzono Markowi Chibowskiemu, dotychczasowemu członkowi zarządu spółki.

Xcity Investment to podmiot w Grupie PKP stworzony w 2014 roku, który przy współpracy z deweloperami realizuje projekty inwestycyjne, na gruntach należących do PKP S.A. W planach spółki jest realizacja inwestycji o łącznej wartości 13 mld złotych. Prezesem Xcity Investment od początku był Maciej K. Król. Wcześniej pełnił on obowiązki dyrektora departamentu inwestycji w PKP.

Obecnie w swoim portfolio Xcity ma 25 projektów na różnym etapie zaawansowania. To m.in. Warszawa Zachodnia z HB Reavis, Warszawa Gdańska z Ghelamco, Poznań Główny (etap III) z TriGranit, Gdynia Międzytorze z Semeko Grupa Inwestycyjna, Kraków Bosacka z GD&K Investment oraz Mińsk Mazowiecki i Konin z Dekada Realty. Trzy projekty są w trakcie rokowań: Olsztyn Główny, Warszawa Główna oraz III etap projektu Warszawa Zachodnia.

Planuje się, że do końca 2018 r. w portfolio firmy znajdzie się 40 projektów. Xcity Investment analizuje potencjał kolejnych lokalizacji oraz planuje rozszerzyć swoje portfolio o nowe projekty, w tym inwestycje magazynowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA