PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Z Grupy Dobry Hotel do Best Western

  • Autor: Propertynews.pl
  • 23 kwi 2014 13:47

Z Grupy Dobry Hotel do Best Western

Do zarządu Best Western Hotels na Finlandię, kraje bałtyckie i Polskę dołączył Daniel Łukaszewicz z Grupy Dobry Hotel. Jest drugim Polakiem, po Andrzeju Wójciku z Satoria Group SA, we władzach firmy.

REKLAMA

Zarząd Best Western Hotels Osuuskunta, lepiej znany pod międzynarodową nazwą Best Western Hotels Finland, Baltic States and Poland, powitał w kwietniu w swym składzie kolejnego Polaka.

Daniel Łukaszewicz na co dzień jest dyrektorem ds. rozwoju Grupy Dobry Hotel. Obok Andrzeja Wójcika z Satoria Group stał się drugim przedstawicielem naszego kraju zasiadającym w siedmioosobowym zarządzie firmy.

Daniel Łukaszewicz jest absolwentem Politologii na Uniwersytecie Gdańskim oraz Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie. Z Grupą Dobry Hotel współpracuje od 2009 roku. Początkowo jako właściciel firmy zewnętrznej świadczył dla gdańskiego operatora hotelowego usługi marketingowe.

Od 2011 roku jest zatrudniony w Grupie na stanowisku dyrektora ds. rozwoju. W ramach swoich obowiązków uczestniczy między innymi we wdrażaniu międzynarodowych standardów Best Western w hotelach Grupy. Pod niebiesko-żółtym logo ta dynamicznie rozwijająca się polska sieć prowadzi trzy ze swoich siedmiu obiektów. W planach są dalsze wspólne inwestycje - jeszcze w maju zostanie otwarty hotel we Wrocławiu, a do końca roku w Krakowie. Obydwa obiekty będą pierwszymi w planowanej sieci pod nazwą „Q Hotel".

Pierwszym Polakiem w zarządzie Best Western Osuuskunta był Andrzej Wójcik. Od roku 1999 roku pełni funkcję wiceprezesa Satoria Group będącej drugim, obok Dobrego Hotelu, strategicznym partnerem międzynarodowej marki w naszym kraju. Grupa Satoria obecnie prowadzi siedem hoteli, z czego cztery pod szyldem Best Western (po dwa w Warszawie oraz Krakowie).

- W zarządzie Best Western Hotels na Finlandię, kraje bałtyckie i Polskę zasiadają wyłącznie inwestorzy naszych hoteli. Dzięki temu mamy pewność, że sieć rozwija usługi i procedury kluczowe z punktu widzenia ich działalności. Dodatkowym zyskiem dla całego regionu jest doświadczenie, jakie reprezentują polscy członkowie zarządu. To przedstawiciele najdynamiczniej rozwijających się sieci na rynku - mówi Saija Kekkonen, CEO sieci Best Western Hotels Osuuskunta na Finlandię, Kraje Bałtyckie i Polskę.

Obecność dwóch przedstawicieli polskich inwestorów branży hotelarskiej w zarządzie jest odzwierciedleniem strategii sieci, dla której Polska jest obecnie jednym z najbardziej interesujących rynków. Pod marką Best Western prowadzonych jest w naszej części Europy 39 hoteli w trzech standardach. W Polsce znajduje się ponad połowa wszystkich obiektów.

- Polska to świetnie rozwijający się rynek, kluczowy dla Best Western w tym regionie. Przynależność do największej rodziny hotelowej na świecie i czerpanie z zebranych przez nas doświadczeń daje naszym partnerom w tym kraju dodatkową gwarancję powodzenia inwestycji - dodaje Gheorghe Cristescu, dyrektor Best Western na Polskę.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • receopadaja 2014-04-25 14:23:20
    Może dlatego że to tajemnica handlowa ?
  • zawiedziony hotelarz 2014-04-23 16:49:06
    Dla czego BW nie podaje ile kosztuje wlasciciela obiektu przystapienie do sieci oraz jakiej wysokosci sa pobierane oplaty za uzywanie loga, ile prowizji od sprzedanego pokoju etc. NIE są to małe kwoty i dziwi mnie to ze inwestorzy wchodza w kooperacje z Best Western. Ja osobiscie wyszedłem z sicei bo bylo to malo oplacalne.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA