PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Zmiana na stanowisku prezesa Polimeksu-Mostostalu

  • wnp.pl
  • 09 maj 2014 18:41

Gregor Sobisch złożył w piątek rezygnację ze stanowiska prezesa Polimeksu-Mostostalu. Rada nadzorcza do pełnienia obowiązków prezesa powołała Macieja Stańczuka, dotychczasowego wiceprezesa budowlanej spółki - dowiedział się portal wnp.pl.

REKLAMA

Informacji o zmianach w zarządzie Polimex nie przekazał jeszcze w formie raportu bieżącego, ale potwierdził je portalowi wnp.pl sam Stańczuk.
Stańczuk wskazał, że jego głównym celem będzie restrukturyzacja finansowa spółki, w szczególności podpisanie z wierzycielami nowej umowy ws. zasad obsługi zadłużenia finansowego.

- Mamy nadzieję, że nastąpi to w najbliższych tygodniach i sprawy dotyczące zadłużenia zostaną uporządkowane. Bilans spółki musi być bardziej klarowny dla rynku. Polimex musi także odzyskać dostęp do linii gwarancyjnych, aby mógł zacząć ubiegać się o nowe zlecenia. Nowa umowa z wierzycielami to kamień milowy dla Polimeksu - powiedział wnp.pl Stańczuk.

Gregor Sobisch był prezesem Polimeksu od 3 czerwca 2013 r. W piątek rada nadzorcza do zarządu Polimeksu powołała również Bogusława Piekarskiego, wcześniej związanego z takimi spółkami jak Alstom, Foster Wheeler oraz Remak.

Piekarski będzie wiceprezesem odpowiedzialnym za sektor energetyki, którym wcześniej zajmował się odwołany w lutym tego roku Arkadiusz Kropidłowski. Skład zarządu Polimeksu uzupełnia jeszcze wiceprezes Joanna Makowiecka.

Maciej Stańczuk jest absolwentem Wydziału Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie, Wydziału Ekonomii Uniwersytetu w Getyndze, studiów podyplomowych na Wydziale Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych Uniwersytetu w Mannheim. Ukończył także Advanced Management Programme IESE na Uniwersytecie Navarra w Barcelonie.

W przeszłości pełnił m.in. funkcje członka zarządu w Polskim Banku Rozwoju, a także prezesa zarządu WestLB Bank Polska (obecnie Polski Bank Przedsiębiorczości), w którym przepracował 20 lat. Stańczuk jest prezesem Polsko-Saudyjskiej Rady Gospodarczej, wiceprezydentem organizacji Pracodawcy Rzeczpospolitej Polskiej.

Wiceprezesem Polimeksu został na początku lutego 2014 r. Wówczas zrezygnował z pełnienia funkcji członka rady nadzorczej Budimeksu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Obsługa podwykonawców 2014-05-10 21:44:08
    Witam serdecznie. Gdyby ktoś z Państwa był zainteresowany odzyskaniem należności od generalnych wykonawców dróg i autostrad w Polsce, to proszę o kontakt pod adresem: depo220@wp.pl Jako zespół specjalizujący się w odzyskiwaniu roszczeń pieniężnych od podmiotów gospodarczych, działających w branży budowlanej odzyskaliśmy już należności m. in. od : BOGL A KRYSL, POLIMEX-MOSTOSTAL, PRINŻ-1, EUROVIA, SANDO BUDOWNICTWO ( na każdym etapie, polubownym, sądowym, jak i zarówno prowadzimy skuteczne egzekucje ) dla przedsiębiorców z branży budowlanej oraz transportowej, od tych generalnych wykonawców. Pozdrawiam.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA