PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Zmiana w zarządzie Budimeksu

  • wnp.pl
  • 28 kwi 2014 08:10

W zarządzie Budimeksu doszło do zmiany na stanowisku wiceprezesa. ZWZ spółki uzupełniło także skład rady nadzorczej budowlanej firmy.

REKLAMA

Rezygnację z zasiadania w zarządzie złożył Ignacio Botella Rodriguez jako powód podając są sprawy osobiste skutkujące koniecznością powrotu do Hiszpanii. Na jego miejsce rada nadzorcza powołała Fernanda Luisa Pascuala Larragoitiego

Nowy wiceprezes jest inżynierem górnictwa, absolwentem Politechniki Madryckiej i Uniwersytetu Andyjskiego w Santiago de Chile, na którym ukończył program PADE (Senior Management Program).

Karierę zawodową rozpoczął w 1983 r. w firmie Schlumberger, gdzie był odpowiedzialny za wiercenia w poszukiwaniu węglowodorów. Od 1987 r. związany z Ferrovialem (większościowy akcjonariusz Budimeksu), gdzie do 1997 r. pełnił funkcję kierownika na wielu kontraktach w zakresie inżynierii wodnej i lądowej.

W latach 1997-2001 był odpowiedzialny za rozwój i zarządzanie autostradowym projektem koncesyjnym w Chile. Od 2001 do 2008 r. zarządzał krajowym oddziałem Ferrovialu w Chile, a w latach 2008-2014 krajowym oddziałem Ferrovialu w Grecji.

Natomiast do rady nadzorczej Budimeksu walne spółki powołało Ignacia Clopesa Estelę. W ten sposób uzupełniono lukę po Macieju Stańczuku, który w lutym został wiceprezesem Polimeksu.

Ignacio Clopes Estela jest inżynierem dróg, kanałów i portów, absolwentem Politechniki Katalońskiej w Barcelonie. Od 1992 r. pracuje w Ferrovialu na stanowiskach menadżerskich. Karierę międzynarodową rozpoczął w 1999 roku jako dyrektor kontraktu autostradowego w Kanadzie.

W 2002 r. został dyrektorem krajowego oddziału Ferrovialu we Włoszech. Od 2003 r. jako dyrektor zarządzający rozwijał działalność Ferrovialu w Wielkiej Brytanii i Irlandii. W marcu 2014 roku został powołany na stanowisko dyrektora Obszaru II (Europa, Azja i Australia) Ferrovialu Agroman w Londynie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA