PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Zmiana w zarządzie PM Group Polska

  • Autor: Propertynews.pl
  • 26 wrz 2012 12:26

Zmiana w zarządzie PM Group Polska

Do grona członków zarządu PM Group Polska dołączyła Joanna Bensz. Będzie odpowiedzialna za rozwój firmy w kluczowych sektorach.

REKLAMA

Joanna Bensz od 1997 roku odpowiada za działania marketingowe i związane z rozwojem biznesu PM Group w Polsce. W zarządzie PM Group będzie odpowiedzialna za dalszy rozwój firmy w Polsce i innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

- Joanna kompleksowo wspiera naszych klientów w działaniach poprzedzających proces realizacji inwestycji, takich jak wybór lokalizacji i strategiczne planowanie inwestycji - mówi Con Murphy, dyrektor zarządzający PM Group w Polsce. - Dzięki wieloletniej współpracy z firmą, a także z międzynarodowymi izbami gospodarczymi, organizacjami rządowymi i pozarządowymi, które wspierają bezpośrednie inwestycje zagraniczne w Polsce, czy krajach Europy Środkowo-Wschodniej, doskonale zna ten rynek - dodaje.

Nowy członek zarządu wśród szans i możliwości, jakie stwarza polski rynek zagranicznym inwestorom, stawia m.in. na współpracę z lokalnymi władzami i strefami ekonomicznymi.

- Większość naszych klientów interesuje się gruntami położonymi właśnie tam - wyjaśnia Joanna Bensz. - Da się także zauważyć, że władze lokalne coraz przychylniej, bardziej profesjonalnie, merytorycznie i kreatywnie podchodzą do obsługi inwestorów zagranicznych - dodaje.

Według Joanny Bensz inną rynkową tendencją, którą firma zamierza wykorzystać, jest „zielone budownictwo", którego wraz z upływem lat przybywa na polskim rynku. Inwestorzy coraz częściej zwracają uwagę na estetykę, jakość i przede wszystkim energooszczędny charakter obiektów.

- Projektujemy coraz więcej budynków biurowych i przemysłowych zgodnie z normami LEED i BREEAM. Nie wszyscy klienci decydują się na pełną certyfikację budynku, ale sporo projektowanych przez PM Group obiektów spełnia najnowocześniejsze wymogi „zielonego budownictwa". Jeśli zmieni się jeszcze prawodawstwo, które dziś nie przewiduje ulg dla inwestorów zainteresowanych takimi obiektami, w jeszcze większym stopniu będziemy angażować się w „zielone inwestycje" - podsumowuje Joanna Bensz.

PM Group jest międzynarodową firmą oferującą obsługę projektów inwestycyjnych poprzez świadczenie usług projektowych, zarządzania realizacją inwestycji i konsultingu technicznego. W Polsce zatrudnia ponad 200 inżynierów i architektów.

Do klientów PM Group z sektora prywatnego należą m.in. DELL, 3M, LG Display, Pittsburgh Glass Works, Electrolux, Funai, Procter & Gamble, Weyerhaeuser, L'Oreal, Colgate-Palmolive, Fresh Start Bakeries, Pasta Food Company, Cargill, Wedel, Unilever i McCain Poland. W ramach projektów realizowanych w sektorze publicznym firma współpracowała m.in. z Uniwersytetem Jagiellońskim, Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu, Lotniskiem im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu, GDDKiA w Opolu, Urzędami Miast Wrocławia, Legnicy, Poznania, Szczecina i Jeleniej Góry, MPWiK w Krakowie, PWiK w Brzegu, Związkiem Miast i Gmin Dorzecza Parsęty w Karlinie oraz Agencją Rozwoju Regionalnego „Agroreg".

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA