PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Zmiany w zarządzie Stokrotki

  • Autor: Propertynews.pl
  • 12 wrz 2012 11:21

Zmiany w zarządzie Stokrotki

Nowi menedżerowie dołączyli do zarządu Stokrotki, wchodzącej w skład sieci detalicznej Grupy Emperia. Nastąpiła także zmiana na najwyższym stanowisku - na prezesa zarządu nominowany został Dariusz Kalinowski.

REKLAMA

Nowy prezes zarządu Stokrotka Sp. z o.o. rozpoczął współpracę z Emperią blisko 10 lat temu. Od początku zajmował stanowisko członka zarządu i dyrektora finansowego spółki Eldorado, która w 2007 r. została przekształcona w firmę Emperia.

- Przekazanie kierownictwa w ręce Dariusza Kalinowskiego wzmocni zespół menedżerski Stokrotki, przyspieszy tempo zmian i kontynuację dalszego rozwoju spółki. Jest to wszechstronny menedżer posiadający kompetencje oraz doświadczenie w budowaniu zespołów realizujących wyznaczone cele i osiągających sukcesy. Współpracujemy razem już od kilkunastu lat. Pełniąc funkcję wiceprezesa zarządu i dyrektora finansowego Emperii, Dariusz Kalinowski stał się współtwórcą jej dotychczasowego sukcesu. Jestem przekonany, że jego wiedza, doświadczenie zawodowe oraz znajomość firmy to cenny kapitał, który pozwoli mu odnieść sukces kierując Stokrotką - komentuje Artur Kawa, Prezes Zarządu Emperia Holding S.A.

Dariusz Kalinowski pracował wcześniej m.in. również dla spółki Tradis, na stanowisku prezesa zarządu i dyrektora operacyjnego, odpowiadając za finanse, logistykę i administrację. Od 2010 r., Kalinowski jest wiceprezesem zarządu i dyrektorem finansowym Emperia Holding S.A., koordynującej pracę Grupy Handlowej Emperia.

Stanowisko członka zarządu i dyrektora finansowego objął Cezary Baran. Od 2004 r. jest on dyrektorem gospodarki pieniężnej Emperia Holding S.A. Do jego kluczowych obszarów będzie należeć kontroling, kwestie prawne, księgowość i administracja.

Dział zakupów i marketingu będzie kontrolował członek zarządu Rafał Melanowicz. W latach 2009-2012 zajmował stanowisko dyrektora sprzedaży i członka zarządu spółki Tradis. Od stycznia br. pełnił funkcję prezesa a następnie wiceprezesa firmy Infinite.

Obszarem logistyki będzie się zajmował Krzysztof Trojanowski, obejmując funkcję członka zarządu.

W latach 2006-2011, Trojanowski piastował stanowisko dyrektora ds. logistyki w spółce dystrybucyjnej Tradis, należącej niegdyś do Emperii. Obecnie, wraz z zespołem doradców zewnętrznych, koncentruje się na opracowaniu systemu logistycznego sieci Stokrotka, którego pełne wdrożenie ma nastąpić do końca przyszłego roku.

Za inwestycje i rozwój odpowiada, tak jak dotychczas, członek zarządu Witold Sarzyński, a kwestie personalne nadzoruje członek zarządu Renata Bronisz-Czyż.

- Decyzja o dalszym rozwoju sieci detalicznej Emperii, wymaga wprowadzenia zmian, które będą wyznaczały kierunek rozwoju Stokrotki na następne lata. Obecnie jesteśmy na etapie tworzenia długoterminowej strategii, której celem jest konsekwentne podnoszenie wartości spółki. Proces koncepcyjny zamierzamy zakończyć najpóźniej do końca 2012 r. - komentuje Dariusz Kalinowski, nowy prezes zarządu Stokrotki.

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA