PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Branża ICT najbardziej perspektywiczną gałęzią polskiej gospodarki

  • Autor: PAP
  • 25 mar 2015 14:41

Branża ICT to jedna z najprężniejszych i najbardziej perspektywicznych gałęzi polskiej gospodarki - powiedział w środę w Warszawie na 8 TeraForum zorganizowanym przez Polską Izbę Informatyki i Telekomunikacji wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński.

REKLAMA

"Mamy potencjał, którego skali sobie nawet nie uzmysławiamy, udział sektora ICT (Information and Communication Technologies) na poziomie 13-14 proc. w polskim PKB w 2020 r. nie tylko jest możliwy, ale jest konieczny, żeby kraj się rozwijał" - powiedział Piechociński.

Dodał, że o potencjale polskiego rynku ICT świadczą międzynarodowe sukcesy krajowych firm, start-upów oraz studentów, którzy corocznie zajmują wysokie pozycje w światowych konkursach informatycznych. "Polska to jedyny w Europie producent pamięci krzemowych, to kreatywni producenci sprzętu i oprogramowania, to również cenieni i na świecie producenci gier" - podkreślił wicepremier.

Piechociński zaznaczył, że również w sektorze usług publicznych nie odstajemy od światowych standardów. "Znakomitym przykładem jest uruchomiona przez ministerstwo gospodarki internetowa rejestracja działalności gospodarczej CEIDG. Podejmiemy ekspansję w sektorze e-gospodarki na skale dotąd niespotykaną" - powiedział szef resortu gospodarki.

Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji przyznała Piechocińskiemu nagrodę za szczególne zasługi dla rozwoju rynku środowiska teleinformatycznego.

Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji (PIIT) istnieje od stycznia 1993 roku. Członkami Izby są podmioty gospodarcze prowadzące działalność gospodarczą w sektorze teleinformatyki - telekomunikacji i informatyki. Obecnie do Izby należy ponad 180 firm.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA