PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Czekolada w wersji eko. Fabryka Marsa z certyfikatem LEED

  • Autor: Propertynews.pl
  • 26 wrz 2016 12:29

Czekolada w wersji eko. Fabryka Marsa z certyfikatem LEED fot. mat. prasowe

Najnowsza część fabryki czekolady firmy Mars Polska otrzymała certyfikat na poziomie Platinum w międzynarodowym systemie certyfikacji ekologicznej budynków LEED. To pierwszy przypadek przyznania takiego certyfikatu budynkowi przemysłowemu w Polsce.

REKLAMA

Nowa inwestycja Marsa jest pierwszym w Polsce budynkiem przemysłowym, który może pochwalić się tak wysoką oceną w certyfikacji LEED (ang. Leadership in Energy and Environmental Design) i jednocześnie jednym z 7 najwyżej punktowanych budynków produkcyjnych na świecie (LEED New Construction: Industrial Manufacturing).

W kompleksie fabrycznym Marsa pod Sochaczewem produkowane są słodycze, które trafiają do ponad 60 krajów w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Ukończona w 2015 roku inwestycja, zakładająca m.in. rozbudowę najnowszej linii do produkcji M&M’s, otrzymała w procesie certyfikacji 86 punktów. Taki wynik pozwolił zaklasyfikować fabrykę do najwyższego poziomu Platinum, którego dotychczas nie udało się uzyskać żadnemu typowo przemysłowemu obiektowi w Polsce.

W kategorii Energia i atmosfera fabryka czekolady uzyskała 32 z 35 możliwych punktów. Budynek wyposażony jest w energooszczędną obudowę oraz dach, które wykonane są z wysokiej jakości materiałów izolacyjnych znacząco wpływających na ograniczenie nagrzewania się wnętrza fabryki. Jednocześnie wysoka refleksyjność zewnętrznej powłoki dodatkowo chroni budynek przed nadmiernym przegrzewaniem się w sezonie letnim. Zastosowany system kontroli oświetlenia LED wraz z czujnikami ruchu pozwala również na duże oszczędności w zużyciu energii elektrycznej. Dodatkowo ślad ekologiczny budynku, powstały przez konsumpcję zasobów naturalnych na dostarczenie energii elektrycznej w okresie 2 lat, rekompensowany jest w 35% poprzez zakup zewnętrznych certyfikatów na energię odnawialną.

  • 1
  • 2


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA