PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Druga edycja programu Urban Quest rozstrzygnięta

  • Autor: PropertyNews
  • 05 paź 2017 11:18

Druga edycja programu Urban Quest rozstrzygnięta fot. PixaBay

Program Urban Quest został zainicjowany przez Skanska i Business Link. Organizatorzy poszukiwali start-upów oferujących innowacyjne rozwiązania dla przestrzeni biurowych. Zwyciężył projekt JiTiV, który zostanie wdrożony w budynkach Skanska. Finałowe spotkanie i wyniki konkursu ogłoszono podczas spotkania Business Mixer w Business Link Astoria w Warszawie.

REKLAMA

JiTiV to nie tylko nazwa startu-pu, ale również zwycięskie rozwiązanie Urban Quest. Innowacyjny system składa się z: urządzeń elektronicznych montowanych w puszkach podtynkowych, które pozwalają użytkownikowi na zarządzanie sprzętami elektrycznymi przy pomocy autorskiej aplikacji mobilnej oraz chmury obliczeniowej analizującej dane. To dzięki niej system uczy się zachowań użytkowników, co pozwala na automatyczne wyłączanie urządzeń które niepotrzebnie pobierają prąd.
Tak działający system jest w stanie ograniczać pobór energii oraz podpowiada, kiedy użytkownikowi opłaca się kupić nowy sprzęt elektroniczny. Rezultatem wprowadzenia produktu na rynek będzie redukcja zanieczyszczeń powietrza (zmniejszając zapotrzebowanie na energię elektryczną zmniejsza się ilość toksyn wydalanych podczas jej produkcji), zmniejszenie kosztów utrzymania nieruchomości oraz zwiększenie bezpieczeństwa, wzrost świadomości ekologicznej, podniesienie standardu i wygody życia.

Zadaniem, jakie przed uczestnikami Urban Quest postawili Skanska i Business Link to przygotowanie technologicznych pomysłów mogących poprawić komfort i bezpieczeństwo osób korzystających na co dzień z biurowców: pracowników, gości, osób z różnymi ograniczeniami, zwłaszcza poruszających się na wózku inwalidzkim czy niewidomych. Ze wszystkich zgłoszeń wybrano najlepszą piątkę, która uczestniczyła w spotkaniach mentoringowych z ekspertami Skanska oraz Business Link. Celem tych spotkań było przekazanie praktycznych wskazówek start-upom i wskazanie im ścieżek rozwoju biznesu. Finaliści zaprezentowali swoje pomysły 3 października podczas spotkania Business Mixer, finalizującego drugą edycję Urban Quest. Na podstawie wystąpień jury zdecydowało, że to właśnie JiTiV zasługuje na miano najbardziej innowacyjnego startu-pu tej edycji.


- Jesteśmy organizacją aktywnie wdrażającą innowacje. Współpracujemy z partnerami o różnej skali, zarówno z wielkimi korporacjami, uczelniami wyższymi, jak i star-tupami. Stawiamy na otwartość, bo dobrze wiemy, że samemu poprzez wymianę doświadczeń, wiedzy i osobowości możemy osiągnąć znacznie więcej. Start-upom mającym ciekawy pomysł na poprawę doświadczeń w nieruchomościach biurowych dajemy wsparcie merytoryczne oraz możliwość testowania swoich rozwiązań w naszych projektach biurowych – tłumaczy Renata Nowakowska, menedżer ds. innowacji w spółce biurowej Skanska.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA