PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Giełdowy deweloper chce zarabiać na odnawialnych źródłach energii

  • Autor: Money.pl
  • 31 lip 2013 19:08

Prezes Rank Progress Jan Mroczka, w rozmowie z portalem Money.pl zapowiada inwestycje w branży odnawialnych źródeł energii. Tłumaczy, jak zamierza zarabiać na ustawie śmieciowej.

REKLAMA

Zgodnie z prognozami, Rank Progress powinien wypracować w tym roku zysk netto w wysokości około 108 mln zł. Jak powiedział w rozmowie z portalem Money.pl, prezes Jan Mroczka, od tego roku, spółka będzie inwestować, a w niedalekiej przyszłości zarabiać, na utylizacji odpadów. Zdaniem prezesa, to branża perspektywiczna, bo wartosć tego rynku szacowana jest na około 2,5 mld zł rocznie.

Polska już wytwarza około 12 mln ton odpadów komunalnych, a wielkość ta stale rośnie, czytamy w artykule. Potrzebne są więc inwestycje na budowę instalacji przekształcania śmieci. Na razie, w kraju istnieje tylko jedna, ale według ekspertów, już wkrótce potrzebne będzie około 60-70 tego typu zakładów.

Jak powiedział w rozmowie z portalem Jan Mroczka, Rank Progres rozpoczął już współpracę z kanadyjską firmą, Waste to Energy Canada i zamierza zająć się ekologiczną utylizacją odpadów w małych aglomeracjach. Liczy na roczne przychody rzędu 16-18 mln zł. Zwrot z takiej inwestycji byłby spodziewany po 5-6 latach. I choć brakuje jeszcze uregulowań prawnych, rozpoczyna już proces inwestycyjny.


Jednocześnie prezes Mroczka zapewnił w udzielonym wywiadzie, że Rank Progres nie odchodzi od swojej podstawowej działalności, ale tworzy nową gałąź biznesu. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA