PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Jak dopasować rozwiązania płatnicze w e-commerce

  • dlahandlu.pl
  • 26 sty 2015 17:10

E-commerce od dawna jest elementem gospodarczej rzeczywistości. Za pośrednictwem mobilnych platform zakupowych, sprzedaży wysyłkowej czy Internetu, obroty w handlu online rosną co roku i tendencja ta z pewnością utrzyma się także w przyszłości. Niezależnie od tego, jakiej wielkości jest firma oferująca zakupy online, warto poszukać dopasowanego rozwiązania płatniczego, odpowiadającego dokładnie potrzebom prowadzonego biznesu - mówi Rafał Szczechura, SIX Payment Services.

REKLAMA

Proces wyboru odpowiedniego operatora płatności e-commerce polega zazwyczaj na wartościowaniu i ocenie określonych kryteriów przez właściciela sklepu online. Jeżeli analizujemy koszty usługi, to powinniśmy również ocenić funkcjonalność oraz potencjał sprzedażowy jaki daje zamawiany system płatności on-line. Jako przykład można podać obsługę wielu walut i języków w przypadku sklepów oferujących swoje produkty poza granicami jednego kraju. Oczywiście powinniśmy sprawdzić jaka jest dostępność określonych form płatności, tzn. jakie karty płatnicze będziemy mogli akceptować, czy również przelewy bankowe, elektroniczne portmonetki lub inne formy lokalne i międzynarodowe.

Jeśli zajmujemy się sprzedażą telefoniczną, to warto zweryfikować w jaki sposób system płatniczy obsługuje tego typu transakcje. Poza tym, ważna jest funkcjonalność interfejsu obsługiwanego przez sklep. Dla podmiotów działających globalnie nie bez znaczenia jest skala działalności operatora płatności, ponieważ współpracując z agentem rozliczeniowym działającym na rynku międzynarodowym klient korzysta z benefitów scentralizowanego modelu współpracy oraz odpowiedniej wiedzy i doświadczenia zdobytych przez operatora na rynkach zagranicznych. Dla mniejszych sklepów internetowych istotnym może okazać się dostosowanie oferty do ich specyficznych potrzeb, a wręcz możliwość wyboru konkretnych funkcji spośród szerokiego portfolio usług. Dlatego tak ważna jest wstępna analiza potencjalnych rozwiązań. Możemy zapoznać się z dostępnymi rekomendacjami, porozmawiać z innymi akceptantami kart płatniczych i oczywiście dokładnie przeczytać proponowaną umowę współpracy wyjaśniając nurtujące nas kwestie podczas rozmów handlowych.

Jak w przypadku każdego rodzaju płatności, tak w sektorze e-commerce kluczowa jest kwestia bezpieczeństwa płatności. Zapobieganie oszustwom w płatnościach online ma na celu wykrywanie w porę przypadków bezprawnego używania kart płatniczych. Uznany i sprawdzony system wczesnego wykrywania pozwala na precyzyjną ocenę i analizę przypadków podejrzanego użycia kart płatniczych. W celu wczesnego wykrywania transakcje analizowane są w czasie rzeczywistym i w razie potrzeby podejmowane są odpowiednie działania. Warto sprawdzić, czy potencjalny operator płatności takie standardy bezpieczeństwa oferuje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA