PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Knight Frank: proekologiczne technologie dla biznesu

  • Autor: propertynews.pl
  • 03 lis 2015 10:44

Knight Frank: proekologiczne technologie dla biznesu Fot. Fotolia

Knight Frank, jako partner inicjatywy Building Technologies Accelerator (BTA), jednego z flagowych projektów Climate-KIC, organizuje w Europie serię wydarzeń, podczas których przedsiębiorcy będą mieli okazję zapoznać się z innowacyjnymi technologami proekologicznymi.

REKLAMA

Climate-KIC jest największą w Europie organizacją partnerstwa publiczno-prywatnego koncentrującą się na zmianach klimatycznych.

Konkurs DSN (Demand Side Network) jest realizowany w konwencji programu „Dragons Den”. Twórcy innowacyjnych niskoemisyjnych technologii dla budynków mają okazję zaprezentować swoje pomysły potencjalnym inwestorom i innym odbiorcom z Holandii, Szwecji, Polski i Szwajcarii.

Wybrana grupa inwestorów, specjalizująca się w obszarach dotyczących elewacji, przegród zewnętrznych budynków, wydajności energetycznej i oświetlenia, będzie miała okazję wdrożyć w swoich projektach najnowsze już opracowane proekologiczne technologie i poznać ich potencjał w zakresie obniżenia kosztów eksploatacji budynków, redukcji zużycia energii oraz emisji gazów cieplarnianych.

- Naszym głównym celem jest utworzenie platformy inwestycyjnej umożliwiającej twórcom nowych technologii dotarcie do podmiotów, których działania nie pozostają bez wpływu na nasze środowisko. Jest nam niezmiernie miło, że kolejny raz mamy możliwość zaangażować się w projekt ukierunkowany na minimalizowanie negatywnych skutków naszego oddziaływania na środowisko oraz że pomagamy skomunikować stronę popytową z podażową - komentuje John O’Riordan, Associate w Knight Frank komentuje.

- Jesteśmy bardzo ciekawi rezultatów sesji Demand Side Network (DSN). Wykorzystanie tej formuły w kilku europejskich krajach daje inicjatywie BTA szansę na stworzenie platformy, która umożliwi pomysłodawcom proekologicznych rozwiązań bezpośredni kontakt z wiodącymi firmami branży budowlanej. Już teraz, za sprawą naszych działań, firmy z sektora budownictwa mają szansę jako pierwsze zapoznać się i wdrożyć najnowsze już istniejące technologie - mówi Katrin Hauser, menadżer programu BTA.

W panelu oceniającym nowe projekty zasiądzie ponad 20 inwestorów reprezentujących wszystkie kluczowe sektory, w tym przedstawiciele m.in.: NL Real Estate, Delf University of Technology, Kingspan i EC Energy. Po stronie firm przedstawiających innowacyjne rozwiązania zobaczymy m.in.: Keraben oraz ITC/AICE.

Konkursy DNS przeprowadzane są przy dużym zaangażowaniu ze strony BTA Living Labs. Sesja zorganizowana 26 października w Rotterdamie  odbyła się w Concepr House Village, które jest częścią sieci BTA Living Labs.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA