PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Miliard na ekologiczne technologie

  • Autor: PAP
  • 08 paź 2015 12:17

Miliard na ekologiczne technologie

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska przygotowuje program, który ma pomóc firmom wdrażać nowe technologie i produkować innowacyjne urządzenia związane z ochroną środowiska czy rozwiązaniami dla energetyki - poinformowała PAP prezes funduszu Małgorzata Skucha. Budżet programu wyniesie 1 mld zł.


REKLAMA

Prezes Narodowego Funduszu Środowiska i Gospodarki Wodnej dodała, że program "Sokół" jest obecnie konsultowany z przedsiębiorcami, a pod koniec października ma być zatwierdzony przez radę nadzorczą Funduszu.

- Chcemy, aby po raz pierwszy w historii narodowego funduszu był to program dedykowany do stwarzania nowych technologii. Jest to w pewnym sensie następca programu +Gekon+, ale tam skupialiśmy się przede wszystkim na dofinansowaniu prac naukowo-badawczych, z ewentualnym późniejszym wdrożeniem - powiedziała. Wyjaśniła, że "Sokół" ma wspierać projekty bardziej dojrzałe niż w Gekonie, czyli po etapie prac badawczych (np. posiadające już patenty).

- Chcemy, aby ci, którzy mają innowacyjne rozwiązania, mogli znaleźć u nas finansowanie. Jest to nasz pierwszy program, który finansowanie zwrotne oferuje nie tylko w formie pożyczek, ale również wejść kapitałowych. Chcemy, aby przedsiębiorca z dobrym pomysłem już nie prowadził badań, ale wdrażał nową technologię - zaznaczyła Skucha. Kwota pożyczek ma sięgać do 90 mln zł, natomiast wejście kapitałowe - od 3 mln zł wzwyż.

Prezes dodała, że chodzi o pomoc finansową np. w budowie linii technologicznej, czy nawet zakładu, który będzie produkował nowe urządzenia związane z ochroną środowiska, efektywnością energetyczną czy rozwiązaniami dla energetyki.

- Jeżeli program spotka się z uznaniem przedsiębiorców, to będziemy rozważać zwiększanie jego budżetu - zapewniła szefowa NFOŚiGW.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA