PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Mobilność receptą na zwiększenie efektywności pracy

  • Autor: Puls Biznesu
  • 04 paź 2017 07:02

Mobilność receptą na zwiększenie efektywności pracy Fotolia

Rozwiązania chmurowe umożliwiają firmom sprawniejszą obsługę klienta, niezależnie od miejsca, w którym ci wykonują zadania – pisze Puls Biznesu. Przedstawiciele małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce nie stosują ich często, bo preferują kontakt osobisty.

REKLAMA

O tym, że najchętniej wybieraną przez polskich przedsiębiorców formą komunikacji z klientem jest bezpośredni kontakt" - świadczą wyniki badań przeprowadzonych przez pracownię Ipsos MORI na zlecenie Microsoftu.

O wyższości tej formy kontaktu z klientem przekonanych jest 33 proc. rodzimych przedsiębiorców - wynika z sondażu.

"Reprezentanci firm z Europy najczęściej prowadzą korespondencję e-mailową (34 proc. wskazań). W Polsce ten sposób wybrało 28 proc. uczestników badania" - czytamy w artykule.

"Choć pracownicy MSP w Polsce preferują bezpośrednie spotkania z klientami, warto, aby podczas ich trwania korzystali z rozwiązań chmurowych. Dzięki temu w czasie rzeczywistym mogą sięgać po istotne dane, do których mają bezpieczny dostęp i nie muszą wracać po nie do biura. Ponadto dzięki nowoczesnym technologiom przedsiębiorcy mogą chociażby współtworzyć dokument zamówienia z klientem, przeprowadzić prezentację na żywo czy zaprosić na spotkanie innego pracownika przez Skype'a" - argumentuje w wypowiedzi dla Pulsu Biznesu Tomasz Dorf, odpowiedzialny za sektor małych i średnich przedsiębiorstw w polskim oddziale Microsoftu.

Elastyczny i mobilny styl pracy ("badania wykazały, że tylko połowa reprezentantów MSP pytanych o miejsce kończenia swych codziennych obowiązków służbowych wskazała siedzibę firmy") to domena nie tylko sektora nowoczesnych usług czy start-upów, ale również tradycyjnych biznesów - podsumowuje Puls Biznesu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA