PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rusza Akademia Innowacyjnego Biznesu dla przedsiębiorców

  • Autor: PAP
  • 20 kwi 2015 17:02

Wsparciem małych i średnich przedsiębiorstw z Wielkopolski zajmie się Akademia Innowacyjnego Biznesu. Jej działanie zainicjowała Wielkopolska Izba Przemysłowo-Handlowa (WIPH). Projekt ma na celu podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności przedsiębiorców.

REKLAMA

Akademia powstała dzięki współpracy Wielkopolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej, organizacji Pracodawców RP-Wielkopolska, Politechniki Poznańskiej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu (UEP).

W poniedziałek prezydent WIPH Wojciech Kruk przedstawił założenia projektu. Zdaniem Kruka, na rynku szkoleń jest pewna luka, którą Akademia ma wypełnić. W ramach projektu zorganizowane zostaną otwarte wykłady połączone z warsztatami. "Będą trwały ok. 3 godzin. W ich trakcie znajdzie się też miejsce na omówienie konkretnych przykładów i dyskusje" - powiedział Kruk.

Pierwszy wykład Akademii odbędzie się 6 maja, a jego temat to: "Jak skutecznie budować pozycję firmy na rynku lokalnym". Projekt jest kierowany do małych i średnich przedsiębiorstw.

Jak mówił prorektor ds. edukacji i studentów UEP prof. Jacek Mizerka, nowe technologie sprawiają, że należy uczyć się przez całe życie. "Chcemy dać ludziom możliwość zaznajomienia się z najnowszymi trendami, z osiągnięciami naukowymi" - dodał prof. Mizerka.

List intencyjny dotyczący Akademii zostanie podpisany we wtorek podczas VIII Forum Gospodarczego Metropolii Poznań.

Wśród swoich zadań Akademia wymienia wsparcie przedsiębiorstw z sektora MSP; w tym programy restrukturyzacyjne, przedsięwzięcia innowacyjne i rozwój zaawansowanych technologii. Będzie też prowadzić działalność promocyjną i analityczną przy wykorzystaniu rozwiązań rynkowych, a także wspierać transfer specjalistycznej wiedzy i technologii powstałych w ramach działalności Politechniki Poznańskiej i Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA