PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Technopark Pomerania ze wsparciem Sagra Technology

  • Autor: PAP
  • 11 mar 2015 17:46

Dostęp do najnowszej technologii informatycznej, wsparcie biznesowe oraz merytoryczne otrzymają młode firmy z Technoparku Pomerania od jego strategicznego lokatora - szczecińskiej firmy informatycznej Sagra Technology.

REKLAMA

Według założeń inwestora, którym jest miasto Szczecin, Technopark ma być ośrodkiem wspierającym innowacyjną przedsiębiorczość, wspomagającym lokalne firmy i zwiększającym atrakcyjność miasta dla zagranicznych inwestorów. Oficjalne otwarcie nowych budynków Technoparku zaplanowano na 23 marca.

Eksperci Sagry będą mentorami i opiekunami biznesowymi wybranych młodych przedsiębiorstw, będą wspierać niektóre projekty technologiczne realizowane w Technoparku. Firma zapewni również szczecińskim start-upom dostęp do najnowszych rozwiązań informatycznych i wiedzy z zakresu zarządzania i marketingu. Zaangażuje się w organizację wydarzeń branżowych, również międzynarodowych, adresowanych do lokatorów parku - poinformowały w środę służby prasowe Technoparku.

Istniejąca od 1988 r. Sagra Technology to blisko 70-osobowy zespół, który tworzy nowoczesne rozwiązania dla biznesu. Firma jest dostawcą technologii m.in. z kategorii Business Intelligence, Mobile Business Solutions oraz Data Discovery, czyli rozwiązań wspierających m.in. budowanie strategii, zarządzanie oraz analizę działań biznesowych.

"Wychodzimy z założenia, że wiedza to zasoby, którymi należy się dzielić, żeby inspirować do rozwoju. Mamy nadzieję, że kooperacja i nasze wsparcie merytoryczne w obszarach biznesowych, budowania relacji tzw. business to business, zarządzania projektami IT, a także kreowaniem marketingu w tej specyficznej branży, poprowadzą i ułatwią młodszym firmom start i rozwój" - wyjaśniła Agata Pribulka z Sagra Technology.

Lokator strategiczny, obecny w Technoparku na warunkach komercyjnych, jest niezbędny nie tylko dla wspierania rozwoju mniejszych firm, ale także do zapewnienia stabilności finansowej parku. Podjęcie się tej roli przez firmę Sagra Technology, której charakter działalności jest spójny ze specjalizacją Technoparku, daje obustronne korzyści - przekonują zarządzający Technoparkiem.

"Współpraca z tak dużym partnerem przyczyni się do merytorycznego rozwoju parku oraz biznesowego wspierania działających w nim średnich i małych firm, przed którymi otworzą się możliwości realizacji nowych zleceń. Sagra Technology, członek Klastra IT, będzie miała natomiast ułatwiony dostęp do firm ze swej branży. To sprzyja współpracy i daje nowe możliwości biznesowe" - wyjaśnił prezes Technoparku Pomerania Andrzej Feterowski.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA