PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Warszawa: Cztery centra handlowe uruchomiły punkty doładowań aut elektrycznych

  • Autor: Propertynews.pl
  • 26 maj 2011 22:16

W maju 2011 roku zostało uruchomionych 12 pierwszych punktów doładowań aut elektrycznych w warszawskich centrach handlowych: Galerii Mokotów, Arkadii, CH Warszawa Wileńska i Blue City. Systemy dostarczyła firma e+.

REKLAMA

Uruchomienie w Warszawie sieci punktów doładowań e+ to pierwszy krok w rozwoju spółki. Do końca roku firma planuje zainstalować łącznie 50 tego typu punktów w stolicy, a w 2013 roku można się spodziewać 300 punktów doładowań w 14 miastach Polski. Będą one funkcjonowały nie tylko w obiektach handlowych, ale również w biurowcach, na parkingach czy w siedzibach swoich klientów i partnerów.

- Zapraszamy do współpracy centra handlowe, partnerów i klientów, producentów, dostawców, instytucje finansujące i wszystkich, którzy chcieliby z nami budować przyszłościowy rynek mobilności elektrycznej oparty na dostępności pojazdów elektrycznych oraz sieci punktów doładowań - mówi Przemysław Łaszczewski, prezes e+ Sp. z o.o.

Firma po raz pierwszy w Polsce umożliwia też krótko- i długoterminowy wynajem pojazdów elektrycznych, które mogą służyć np. jako auta pokazowe czy flotowe. Obecnie spółka e+ oferuje model Mitsubishi i-MiEV, pierwszy na świecie seryjnie produkowany samochód elektryczny, który jest cichy i przyjazny środowisku - nie emituje do atmosfery dwutlenku węgla i tlenków azotu. W najbliższym czasie e+ planuje rozszerzenie oferty również o samochody innych producentów.

Analitycy rynku motoryzacyjnego na świecie szacują, że w 2020 roku udział samochodów hybrydowych i elektrycznych w sprzedaży nowych aut wyniesie nawet do 52 proc.. Z analiz Frost & Sullivan wynika, że w najbliższych latach po drogach na całym świecie będzie jeździło niemal 6,5 mln pojazdów o napędzie hybrydowym i elektrycznym.

 


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA