PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

10 zagranicznych inwestorów przygląda się Opolszczyźnie

  • Autor: PAP
  • 09 kwi 2015 21:18

Firmy z Niemiec i USA w ostatnich latach najczęściej chcą inwestować w województwie opolskim - wynika z obserwacji opolskiego Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów.

REKLAMA

Według Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) wśród 170 potencjalnych zagranicznych inwestorów obecnie zainteresowanych Polską - 10 przygląda się właśnie Opolszczyźnie.

Jak powiedziała PAP w czwartek członek zarządu ds. strategii, rozwoju i finansów PAIiIZ Anna Polak-Kocińska, wśród tych dziesięciu zagranicznych firm, które rozważają możliwość zainwestowania na Opolszczyźnie, sześć pochodzi z USA, a trzy z Niemiec.

Także kierownik COIiE w Opolu Iwona Święch-Olender przyznała, że najwięcej zainteresowanych inwestowaniem w woj. opolskim firm pochodzi w ostatnich latach z Niemiec czy USA. Wśród branż Święch-Olender wskazała motoryzacyjną oraz spożywczą.

Dyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki (OCRG) Roland Wrzeciono podał w rozmowie z PAP, że w ub.r. w regionie prowadzono 87 projektów inwestycyjnych, czyli rozmów z potencjalnymi inwestorami, którzy brali poważnie pod uwagę woj. opolskie jako miejsce lokalizacji nowej inwestycji. Wrzeciono podał, że osiem z nich zakończyło się sukcesem - osiem firm podjęło decyzję o inwestycji na terenie Opolszczyzny. Były wśród nich m.in. amerykańska firma Tru-Flex - producent części motoryzacyjnych i inna amerykańska firma - Global Steering Systems Europe - produkująca elementy układu kierowniczego.

Z danych opolskiego COIiE wynika, że te osiem firm, które podjęły w ub. roku decyzje o inwestycji, zadeklarowało utworzenie ok. 730 miejsc pracy, a planowane przez nie nakłady inwestycyjne mają wynieść min. 53 mln euro.

W czwartek w opolskim urzędzie marszałkowskim odbyło się seminarium pt. "Obsługa inwestorów zagranicznych" zorganizowane dla samorządów przez OCRG we współpracy z PAIiIZ. Polak-Kocińska apelowała podczas spotkania, by gminy zgłaszały do PAIiIZ tereny inwestycyjne i np. hale czy biurowce, którymi mogą być zainteresowani inwestorzy, a które PAIiIZ zamieszcza w swojej bazie. Informacje tam zawarte przesyłane są następnie pytającym o konkretne lokalizacje czy określone tereny inwestorom.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA