PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

15 zezwoleń w Strefie Ekonomicznej w Mielcu

  • Autor: PAP
  • 21 sty 2013 19:41

W ubiegłym roku na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park w Mielcu (Podkarpackie) wydano 15 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej. Inwestorzy zadeklarowali nakłady w wysokości prawie 244 mln zł i utworzenie ponad 370 miejsc pracy.

REKLAMA

Jak powiedział PAP Krzysztof Ślęzak, zastępca dyrektora mieleckiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu, który zarządza strefą, z 15 zezwoleń trzy otrzymały firmy już działające w strefie, które realizują w niej nowe projekty lub rozbudowują fabryki.

"Sądzę, że wśród najważniejszych nowych zezwoleń można wymienić pojawienie się pierwszego inwestora azjatyckiego w naszej strefie, który zdecydował się w Zagórzu wybudować swoją fabrykę" - dodał.

Japońska spółka TRI Poland kupiła za 600 tys. zł 4-hektarową działkę w podstrefie w Zagórzu. Powstanie tam nowy zakład, w którym docelowo zatrudnienie znajdzie ok. 200 osób. Rozpoczęcie produkcji części samochodowych planowane jest na sierpień br. Inwestycja warta jest ok. 11 mln euro.

Spośród wydanych w ub. roku zezwoleń najwięcej było w podstrefie Lublin - cztery; natomiast na obszarze strefy w Mielcu i w podstrefie Szczecin - po trzy; w podstrefie Trzebownisko - dwa oraz po jednym w podstrefach: Leżajsk, Zagórz i Lubartów.

Zdaniem Ślęzaka, obecny rok nie powinien być gorszy niż ubiegły. "Planujemy, że wydamy podobną ilość zezwoleń. Już trwają procedury wydania zezwoleń i pierwszymi inwestorami w strefie będą firmy z sektora medycznego i metalowego" - zaznaczył.

Dodał, że złożone zostały dwa wnioski do Ministerstwa Gospodarki o rozszerzenie granic strefy o 53,4 ha. Większe mają być podstrefy w Mielcu, Dębicy, Rzeszowie i Szczecinie oraz mają powstać nowe podstrefy w Łańcucie, Radymnie i Sędziszowie Małopolskim. Decyzja w tej sprawie powinna zapaść w pierwszym kwartale br.

Ślęzak dodał, że w tym roku rozpocznie się uzbrajanie 30 ha w strefie w Mielcu. Inwestycja ta zakończyć się ma w przyszłym roku.

SSE Euro-Park w Mielcu jest najstarszą strefą w Polsce, powstała w 1995 r. Strefa ma ponad 1,2 tys. ha i jest zlokalizowana w 23 miejscowościach: na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, w Małopolsce, a także w Szczecinie. Od początku powstania strefy nakłady poniesione przez inwestorów wynoszą ponad 5,4 mld zł, a zatrudnienie przekroczyło 20 tys. osób; wydano do tej pory 231 zezwoleń na prowadzenie działalności.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA