PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

20 proc. powierzchni miast wymaga rewitalizacji

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • 29 maj 2015 08:08

Na etapie konsultacji społecznych jest projekt ustawy o rewitalizacji. Strona samorządowa cały czas zgłasza do niego uwagi.

REKLAMA

Ustawa o rewitalizacji ma stworzyć ramy prawne dla kompleksowej rewitalizacji w Polsce. Problem jest palący, ponieważ jak szacują przedstawiciele korporacji samorządowych, rewitalizacji wymaga jedna piąta obszarów polskich miast.

Stanowiska stron rządowej i samorządowej są zbliżone

Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic i współprzewodniczący Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, podkreśla, że stanowiska strony rządowej i samorządowej bardzo się zbliżyły. Cały czas są jednak uwagi.

Andrzej Porawski ze Związku Miast Polskich zaznacza, że uwagi samorządów dotyczą m.in. kwestii zapisów związanych z bardzo restrykcyjnym podejściem do włączania do obszarów rewitalizacji terenów innych niż poddanych kryteriom społecznym.

Chodzi także o zapis dotyczący niezwłocznego wpisania do wieloletniej prognozy finansowej wszystkich zadań własnych.

- Na etapie uchwalania programu rewitalizacji możemy jeszcze nie wiedzieć, kto i w jakim trybie będzie realizował dane zadanie – wyjaśnił Andrzej Porawski.

Strona samorządowa podkreśla ponadto, że nie do przyjęcia jest propozycja, by w gminie uchwalano jeden program rewitalizacji dla całej gminy, obejmujący do 30 proc. jej powierzchni.

Ustawa ma ułatwić procesy rewitalizacji

Podstawowym celem projektowanej ustawy jest stworzenie skutecznych narzędzi, które pozwolą na to, że działania rewitalizacyjne będą skuteczne, kompleksowe i powszechne. Ma to wyprowadzić obszary zdegradowane ze stanu kryzysowego.

Efektem wejścia w życie proponowanych rozwiązań będzie funkcjonowanie kompleksowych ram prawnych dla prowadzenia procesów rewitalizacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA