PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

25 ha PNT Rzeszów-Dworzysko już uzbrojone

  • Autor: PAP
  • 18 wrz 2015 14:54

Ponad 16,8 mln zł kosztowało uzbrojenie ok. 25 ha na terenie Parku Naukowo-Technologicznego Rzeszów-Dworzysko. W ramach inwestycji, powstała m.in. farma fotowoltaiczna. Na terenie całego parku powstać ma nawet 3 tys. miejsc pracy.

REKLAMA

W piątek uroczyście zakończono uzbrajanie terenów położonych w parku, w uroczystości udział wzięła kandydatka PiS na premiera Beata Szydło. Odsłonięto również tablicę upamiętniająca b. minister rozwoju regionalnego w rządzie PiS Grażynę Gęsicką, która zginęła w katastrofie smoleńskiej. Jej imię nadano również całemu parkowi.

Park Naukowo-Technologiczny Rzeszów-Dworzysko leży na terenie Rzeszowa i gminy Głogów Małopolski, właścicielem tych terenów jest powiat rzeszowski. Cały park, który jest podstrefą mieleckiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, ma powierzchnię ok. 85 ha, z czego ponad 60 ha zostało już uzbrojonych wcześniej.

Jak mówiła Szydło, która złożyła kwiaty pod tablicą upamiętniającą Gęsicką, była ona jednym z najlepszych ministrów ostatniego 25-lecia. Wspominała, że była to osoba bardzo skromna, miła i życzliwa. "Nie dała nigdy odczuć nam, że z racji swojego doświadczenia i pozycji może mieć ogromną nad nami przewagę. Była jedną z nas i to czuliśmy" - dodała.

Kandydatka PiS na premiera zaznaczyła, że przesłanie Gęsickiej jest wciąż aktualne. Przesłaniem tym jest - podkreśliła Szydło - zrównoważony rozwój i traktowanie wszystkich równo. "To jest to, do czego powinniśmy dążyć, bo to jest polska racja stanu" - podkreśliła.

Wiceprezes PiS dodała, że Gęsicka była wizjonerką i wiedziała, w którym kierunku powinniśmy pójść.

"Widziała, co potrzeba Polsce, żeby się rozwijać. Wierzę, że niedługo, nie tylko tutaj w parku, ale w całym kraju będziemy mogli wcielać w życie ten program, ten ogromny plan rozwoju Grażyny Gęsickiej. Będziemy pamiętać o czym nam wszystkim mówiła - Polska ma rozwijać się równo bez względu w której części mieszkamy i żyjemy. Wszyscy Polacy mają mieć równe szanse" - zaznaczyła Szydło.

W ramach inwestycji firma, która uzbroiła ostatnie 25 ha terenu wybudowała m.in. drogę dojazdową, instalację wodno-kanalizacyjną oraz gazową. Uregulowany został też lokalny potok. Dodatkowo spółka wybudowała na powierzchni 2 ha farmę fotowoltaiczną. Będzie to jedna z największych farm tego typu w Polsce. Moc wytwarzanej na farmie energii wyniesie 1 MW. Według wstępnych szacunków przychód z tego tytułu powinien być rzędu od 800 tys. zł do 1 mln zł rocznie.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA