PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Afera reprywatyzacyjna robi się gorąca

  • Autor: Propertynews.pl
  • 30 cze 2016 14:35

Afera reprywatyzacyjna robi się gorąca PKiN

Zagęszcza się atmosfera wokół reprywatyzacji działki na Placu Defilad w Warszawie. Jak wynika z dokumentu przygotowanego przez Ministerstwo Finansów, a opublikowanego przez stowarzyszenie Miasto Jest Nasze, Polska zaspokoiła już roszczenia spadkobiercy, który uzyskał jedną z najdroższych działek w kraju.

REKLAMA

W 2012 roku miejski ratusz wydał decyzję, zgodnie z którą działka tuż obok Sali Kongresowej w Warszawie trafiła w ręce przedstawicieli rzekomego spadkobiercy: Grzegorzowi Majewskiego oraz dwóch jego wspólników.

Następnie Biuro Gospodarowania Nieruchomościami m. st. Warszawy odsprzedało okoliczne działki na rzecz reprezentantów spadkobiercy. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego z 2010 roku, na terenie nieruchomości może powstać wieżowiec o wysokości nawet 250 metrów. Wartość działki szacowana jest na 100 mln złotych.

Jak wynika z danych Ministerstwa Finansów, 11 lutego 2011 roku przekazano BGN listę beneficjentów układów indemnizacyjnych, w tym układu z Danią. Zgodnie z pismem na liście znalazł się Martin Holger, czyli właściciel nieruchomości o której mowa.

To ważna informacja, bo według dotychczasowego stanowiska miasta, Ministerstwo Finansów od 2014 roku nie udzieliło żadnych informacji w tej sprawie.

Zgodnie z prawem, układ indemnizacyjny oznacza, że za wszelkie roszczenia obywateli Danii wobec majątku w Polsce odpowiada rząd duński. Wcześniej jednak rząd PRL zapłacił konkretną kwotę pieniędzy za spłatę powyższych roszczeń.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA