PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Akant dalej inwestuje w Słupskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

  • Autor: PAP
  • 20 maj 2015 21:37

40 osób zamierza zatrudnić koszalińska firma Akant produkująca systemy osłonowe, która otrzymała niedawno zezwolenia na prowadzenie działalności na terenie Podstrefy Koszalin Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

REKLAMA

Jak powiedział PAP w środę dyrektor generalny firmy Akant Robert Jaśkiewicz, budowa nowego zakładu produkcyjnego w Podstrefie Koszalin SSSE powinna zakończyć się pod koniec 2018 r. Początkowo znajdzie tu pracę 40 osób, ale później zatrudnienie wzrośnie nawet do 200 osób - dodał.

Jaśkiewicz podkreślał, że preferencyjne warunki oferowane przez strefy ekonomiczne są dla firmy "rozwiązaniem idealnym". "Cieszę się, że Koszalin dostrzega prężnie rozwijające się przedsiębiorstwa takie, jak Akant, w dużej mierze ułatwiając przyspieszenie rozwoju naszej firmy, a co za tym idzie całego miasta" - powiedział Jaśkiewicz.

Firma zamierza zainwestować na terenie Podstrefy Koszalin SSSE około 5 mln zł. Spółka planuje postawić nowoczesny zakład produkcyjny. Wizytówką przedsięwzięcia ma być innowacyjny dział techniczno - wdrożeniowy, który ma tworzyć nowe wzory użytkowe i przemysłowe.

Akant działa od 1998 r. i zajmuje się produkcją systemów osłonowych; to m.in. żaluzje, rolety, moskitiery, maty drewniane i markizy.

Podstrefa Koszalin Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej funkcjonuje na powierzchni około 150 ha. W strefie pracuje łącznie ponad 1700 osób.

Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna (SSSE) to blisko 900 ha gruntów pod inwestycje, zlokalizowanych w 17 miejscach w dwóch województwach pomorskim i zachodniopomorskim.

SSSE wydała dotychczas ponad 126 zezwoleń na działalność, z czego ok. 79 jest aktywnych. W strefie prowadzonych jest obecnie blisko 60 projektów inwestycyjnych, a zatrudnionych jest tam blisko 3,8 tys. pracowników. Łączne nakłady w SSSE wyniosły 1,4 mld zł. 20 firm, które otrzymały zezwolenia na działalność w strefie w 2014 r., zadeklarowało inwestycje na poziomie 765 mln zł i utworzenie 417 nowych miejsc pracy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA