PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Ambasadorowie Poznania

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 30 lis 2016 08:20

Ambasadorowie Poznania Jacek Jaśkowiak, Prezydent Poznania, fot. UM Poznań

Firmy, które już tu działają to ambasadorowie miasta. Ich opinia bardzo się liczy – mówi Jacek Jaśkowiak, Prezydent Poznania.

REKLAMA

Tylko w ostatnich miesiącach w Poznaniu miały miejsce otwarcia spektakularnych inwestycji: od nowego centrum handlowego Posnania, przez zmodernizowane Poznań City Center po nowe centrum dystrybucyjne Tesco na terenie Segro Logistics Park Poznań, Komorniki. Jakich kolejnych projektów możemy spodziewać się w Stolicy Wielkopolski?

Negocjacje trwają. Na pewno będą to projekty z branży usługowej.

W jaki sposób Poznań przekonuje inwestorów do ulokowania biznesu w mieście?

Przede wszystkim utrzymujemy aktywny kontakt z przedsiębiorcami. W Urzędzie działa Biuro Obsługi Inwestorów, które im asystuje, rozwiązuje problemy bieżące i długofalowe. Współpracuje też z organizacjami gospodarczymi, promuje ofertę miasta na międzynarodowych targach, jak m.in. targi nieruchomości i inwestycji MIPIM w Cannes. Firmy, które już tu działają to ambasadorowie Poznania, ich opinia bardzo się liczy.

Według ekspertów PwC, największym „skarbem” Poznania są ludzie. Mieszkańcy Wielkopolski są dobrze wykształceni, reprezentują także przedsiębiorczy wizerunek miasta...

Oczywiście. Kadry spełniające wysokie wymagania potencjalnych inwestorów to niewątpliwie duży atut miasta. Niekwestionowanymi zaletami są przedsiębiorczość i tradycje z nią związane. Naturalna kwestia to również położenie geograficzne – między Berlinem i Warszawą.

Czym jeszcze wygrywa stolica Wielkopolski?

Kolejne wyróżniki to akademickość, internacjonalizm i koncentracja funkcjonujących w mieście i regionie firm.

Region jest ściśle związany ze swoim największym miastem. Jaką rolę w wizji rozwoju Wiekopolski pełni Poznań?

Miasto jest swego rodzaju liderem, ale jednocześnie w różnych aspektach czerpie sporo z regionu. Miasto nie może więc funkcjonować i rozwijać się w oderwaniu od regionu. Zarządzając nim, spełniamy oczekiwania jego mieszkańców, dbamy o ich interesy, wpisujemy się jednak także w kontekst regionalny. Jako włodarz ponad półmilionowego ośrodka miejskiego ściśle współpracuję z władzami regionu w wielu aspektach, np. w sprawie komunikacji publicznej całej aglomeracji.

Dziękujemy za rozmowę

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA