PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Amerykańscy inwestorzy w poszukiwaniu lokalizacji dla inwestycji

  • Autor: Propertynews.pl
  • 27 lis 2013 15:48

100 przedsiębiorców i inwestorów zrzeszonych w ramach Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce 26. listopada zwiedziło Nowe Centrum Łodzi. Członkowie AmCham przyjechali do miasta żeby przyjrzeć się nowym rozwiązaniom infrastrukturalnym, które tworzą dogodne miejsce do ulokowania inwestycji czy biura.

REKLAMA

Amerykańscy inwestorzy i przedsiębiorcy przyjrzeli się programowi przebudowy 100 hektarów w samym sercu Łodzi. Dzięki zmianom zagospodarowania, jak podziemny dworzec, miasto Łódź zyska nowe,tereny inwestycyjne. Amerykańska Izba Handlowa w Polsce dostrzega atrakcyjność Łodzi jako miejsca do prowadzenia biznesu.

- Dzięki prowadzonemu dialogowi publiczno-prywatnemu oraz regularnym spotkaniom takich organizacji jak AmCham z władzami, możliwe jest wypracowanie przyjaznego klimatu inwestycyjnego - mówi Dorota Dabrowski, dyrektor Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce. Częstym efektem rozmów są nowe rozwiązania dotyczące wsparcia ludności miejscowej, przedsiębiorców oraz rozwoju regionu.

Atrakcyjność województwa łódzkiego dostrzegły już wcześniej firmy zrzeszone w ramach Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce. Wielka Czwórka, czy też Accenture i Citi Handlowy mają swoje siedziby na terenie miasta.

Jak wskazują przedstawiciele Izby, potencjał Łodzi to nie tylko Nowe Centrum, ale również specjalna strefa ekonomiczna w województwie, w której zainwestował m.in. Procter & Gamble budując swoje fabryki.

Amerykańska Izba Handlowa w Polsce (American Chamber of Commerce in Poland - AmCham) jest obecna w Polsce od 1990 roku. Celem działania Izby jest aktywne promowanie amerykańskich inwestycji w Polsce oraz działanie na rzecz poprawy klimatu inwestycyjnego. Wśród członków AmCham jest obecnie ponad 320 firm z kapitałem amerykańskim, których łączne nakłady inwestycyjne przekroczyły 20 miliardów dolarów i które stworzyły ponad 180 000 miejsc pracy 


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA