PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Amerykańscy inwestorzy w poszukiwaniu lokalizacji dla inwestycji

  • Autor: Propertynews.pl
  • 27 lis 2013 15:48

100 przedsiębiorców i inwestorów zrzeszonych w ramach Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce 26. listopada zwiedziło Nowe Centrum Łodzi. Członkowie AmCham przyjechali do miasta żeby przyjrzeć się nowym rozwiązaniom infrastrukturalnym, które tworzą dogodne miejsce do ulokowania inwestycji czy biura.

REKLAMA

Amerykańscy inwestorzy i przedsiębiorcy przyjrzeli się programowi przebudowy 100 hektarów w samym sercu Łodzi. Dzięki zmianom zagospodarowania, jak podziemny dworzec, miasto Łódź zyska nowe,tereny inwestycyjne. Amerykańska Izba Handlowa w Polsce dostrzega atrakcyjność Łodzi jako miejsca do prowadzenia biznesu.

- Dzięki prowadzonemu dialogowi publiczno-prywatnemu oraz regularnym spotkaniom takich organizacji jak AmCham z władzami, możliwe jest wypracowanie przyjaznego klimatu inwestycyjnego - mówi Dorota Dabrowski, dyrektor Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce. Częstym efektem rozmów są nowe rozwiązania dotyczące wsparcia ludności miejscowej, przedsiębiorców oraz rozwoju regionu.

Atrakcyjność województwa łódzkiego dostrzegły już wcześniej firmy zrzeszone w ramach Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce. Wielka Czwórka, czy też Accenture i Citi Handlowy mają swoje siedziby na terenie miasta.

Jak wskazują przedstawiciele Izby, potencjał Łodzi to nie tylko Nowe Centrum, ale również specjalna strefa ekonomiczna w województwie, w której zainwestował m.in. Procter & Gamble budując swoje fabryki.

Amerykańska Izba Handlowa w Polsce (American Chamber of Commerce in Poland - AmCham) jest obecna w Polsce od 1990 roku. Celem działania Izby jest aktywne promowanie amerykańskich inwestycji w Polsce oraz działanie na rzecz poprawy klimatu inwestycyjnego. Wśród członków AmCham jest obecnie ponad 320 firm z kapitałem amerykańskim, których łączne nakłady inwestycyjne przekroczyły 20 miliardów dolarów i które stworzyły ponad 180 000 miejsc pracy 

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA