PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

AMW chce sprzedać osiem nieruchomości w centrum Wrocławia

  • Autor: propertynews.pl
  • 07 lis 2014 15:13

AMW chce sprzedać osiem nieruchomości w centrum Wrocławia

Nowoczesne biurowce, przestronne osiedla, eleganckie kawiarnie i sklepy. Tak już za kilka lat może wyglądać wrocławska Kępa Mieszczańska. Pod koniec listopada i na początku grudnia br. Agencja Mienia Wojskowego wystawi na sprzedaż osiem atrakcyjnych nieruchomości na wyspie w samym centrum Wrocławia.

REKLAMA

Agencja Mienia Wojskowego oferuje osiem - dobrze skomunikowanych i objętych miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego - działek.  Na nabywców czekają działki o powierzchni od 0,5 do 1,3 ha. Ceny zaczynają się od 5 mln 300 tys., najdroższa z działek kosztuje 10,7 mln zł. Cztery przetargi odbędę się jeszcze w listopadzie (21, 24, 26 i 28). Ostatni 5 grudnia br.

Jako pierwsi biznesowy potencjał tego miejsca dostrzegli deweloperzy, kórzy sprzedają tam mieszkania. Swoje inwestycje realizują m.in. Atal SA, Dom-Invest Sp. z o.o., Mota-Engil Central Europe, Nacarat Polska Sp. z o.o. czy Rafin Developer.

Kępa ma szanse stać się nowoczesnym i inteligentnie zaprojektowanym kompleksem, tzw. smart city, gdzie obok zabudowy mieszkaniowej pojawią się sklepy, kawiarnie i restauracje. Będą mogły tu również powstać obiekty kultury i rozrywki, budynki spełniające funkcje edukacyjne, sportowe czy medyczne. Dostęp do rzeki stwarza ponadto szansę na przystosowanie wybrzeża na potrzeby marin oraz rozwój turystyki i rekreacji.

Agencja przeprowadziła na tym terenie podział geodezyjny, a niedawno zawarła też porozumienie z dostawcami mediów. Kluczowe znaczenie ma też uchwalony przez miasto miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, co pozwoli inwestorom na zaplanowanie jej odpowiedniej adaptacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA