PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Atuty i trendy Śląska. Debata o regionie na Property Forum Katowice

  • Autor: wnp.pl
  • 16 sty 2015 16:24

Atuty i trendy Śląska. Debata o regionie na Property Forum Katowice

Obszary, które zdecydują o rozwoju województwa śląskiego w kontekście napływu nowych inwestycji to m.in. kapitał ludzki i edukacja, wewnętrzna spójność aglomeracji i regionu, podnoszenie jakości życia, a także inwestycje w nowe technologie. Temat omawiany był podczas Property Forum Katowice 2015.

REKLAMA

Województwo śląskie zajmuje od lat, wraz z Dolnym Śląskiem i woj. mazowieckim, jedno z czołowych miejsc w rankingu atrakcyjności inwestycyjnej Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową. Jednocześnie region zmaga się ze strukturalnymi problemami: restrukturyzacją górnictwa, zagospodarowaniem terenów poprzemysłowych, niekorzystnymi trendami w demografii, na rynku pracy czy w systemie edukacji. O mocnych i słabych stronach Śląska rozmawiali w Katowicach przedstawiciele biznesu: pracodawcy, inwestorzy, deweloperzy oraz regionalni politycy i eksperci.

Kapitał ludzki, etos pracy, zdolności do działania w zespole i adaptacji do zmiennych warunków - to najczęściej wymieniane przez pracodawców śląskie atuty. Na te przewagi zwróciła uwagę na wstępie debaty inaugurującej katowickie Forum Jolanta Jaworska, dyrektor programów publicznych w Polsce i krajach bałtyckich w IBM Polska. Firma, choć inwestuje w Katowicach, jako zaplecze kadrowe i obszar współpracy z uczelniami bierze pod uwagę cały region.

Strefa premium - propertynews.pl

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU PROPERTYNEWS.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA