PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Augustów szykuje tereny dla inwestorów

  • Autor: PAP
  • 05 lip 2016 14:45

Augustów szykuje tereny dla inwestorów Fot. Fotolia

9,2 mln zł dotacji z UE dostaną władze Augustowa (Podlaskie) na przygotowanie dla inwestorów 20 ha terenów pod budowę nowych fabryk. Decyzję w tej sprawie podjął we wtorek zarząd województwa podlaskiego.

REKLAMA

Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.

Władze Augustowa zabiegają o utworzenie w mieście podstrefy Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, by - jak wielokrotnie wcześniej mówił burmistrz Wojciech Walulik - podnieść atrakcyjność miasta dla inwestorów, by tworzyli nowe miejsca pracy. Podkreślał, że to konieczne, by w mieście powstawały nowe miejsca pracy, bo bazując tylko na turystyce, z którą Augustów jest głównie utożsamiany, miasto się nie rozwinie.

Dzięki unijnym pieniądzom na dwudziestu hektarach w Augustowie zostanie położona sieć wodociągowa, kanalizacja i inna niezbędna infrastruktura, zbudowane będą drogi wewnętrzne. Ma to utworzyć Strefę Aktywności Gospodarczej w Augustowie.

Jak poinformowała w komunikacie rzeczniczka marszałka województwa podlaskiego Urszula Arter, uzbrojenie terenów w Augustowie będzie kosztowało 9,7 mln zł, z czego unijna dotacja pokryje 9,2 mln zł.

Władze Augustowa i prezes Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej porozumienie o współpracy ws. utworzenia podstrefy Augustów podpisały w lutym 2016 r. Informowano wówczas, że w augustowskiej podstrefie mogłyby lokować się firmy produkujące łodzie i łódki. Decyzję ws. podstrefy będzie podejmować ministerstwo gospodarki.

Suwalska SSE to obecnie 635 ha gruntów pod inwestycje w siedmiu podstrefach: Białystok, Suwałki, Grajewo, Łomża, Bielsk Podlaski, Siemiatycze, Czyżew, Hajnówka, Narewka, Nowogród, Sejny i Zabłudów w woj. podlaskim, Olecko, Ełk i Gołdap w woj. warmińsko-mazurskim oraz Małkinia Górna w woj. mazowieckim. Taki kształt strefa zyskała jesienią 2015 r., gdy została znacznie powiększona.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA