PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Austriacy zainteresowani inwestowaniem w Polsce

  • Autor: Propertynews.pl
  • 12 lis 2012 10:27

Zakończyła się wspólna konferencja samorządów Warmii i Mazur oraz Austriackiej Izby Gospodarczej. Podczas spotkania dyskutowano m.in. nad perspektywami inwestycyjnymi w Polsce.

REKLAMA

W spotkaniu uczestniczyło 60 przedstawicieli biznesu.

- Myśląc o przyszłości, inwestujemy w szkolnictwo zawodowe oraz rozwój projektów badawczych - powiedział w Wiedniu marszałek województwa Jacek Protas. - Na przedsięwzięcia łączące biznes z nauką przewidziane są ogromne środki w latach 2014 - 2020.

- To dobrze, że marszałek ma na swoim koncie doświadczenia jako trener, który wyznacza drogę, by osiągnąć sukces. Dzisiejsza konferencja jest kolejnym krokiem na tej właśnie drodze - mówił Christian Gessl, dyrektor ds. regionu Centralnej Europy i krajów Bałtyckich Austriackiej Izby Gospodarczej

- Prowadzimy już projekty w Polsce, na Śląsku i w Opocznie - powiedział Richard Kravarik z firmy Heat Holding - Teraz poważnie zastanawiamy się nad Olsztynem. Chodzi o projekt budowy nowej elektrociepłowni.

- Wartość tej inwestycji to 700 mln zł - uzupełnił prezydent Piotr Grzymowicz. - Chcemy ją zrealizować w systemie partnerstwa publiczno-prywatnego.

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA