PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Automotive w czołówce inwestorów. Liczba projektów może zaskoczyć

  • Autor: PulsHR
  • 24 sty 2017 16:25

Automotive w czołówce inwestorów. Liczba projektów może zaskoczyć fot. Pixabay/unsplash

Motoryzacja pod względem wartości inwestycji była najbardziej dynamicznym sektorem w ostatnim roku - podała Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych podsumowując 2016 rok. Z najnowszych styczniowych danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że ogólny klimat koniunktury w branży motoryzacyjnej wynosi aż +16,5, podczas gdy w całym sektorze przemysłowym wartość tego wskaźnika to +2,7.

REKLAMA

Wartość inwestycji w sektorze motoryzacyjnym w 2016 roku wyniosła 916,67 mln euro. Tym samym udział automotive w nakładach inwestycyjnych wyniósł aż 52 proc. całości. W sumie zaczęto realizować 34 projekty. I choć w sektorze usług nowoczesnych dla biznesu, czyli BSS liczba inwestycji była większa (80), ich wartość była zdecydowanie niższa i nie przekroczyła 160 mln euro. Również pod względem zatrudnienia to motoryzacja okazała się jednym z dominujących sektorów, gdzie dzięki nowym inwestycjom zatrudnienie znajdzie ponad 11 tys. osób.

Duża liczba inwestycji przekłada się na wielkość polskiego rynku części samochodowych, który utrzymuje się na wysokim poziomie. Jak wynika z najnowszych danych Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych, roczne przychody firm produkujących części motoryzacyjne oscylują w Polsce wokół 17 mld euro, z czego 11 mld euro to przychody osiągane z eksportu. W Europie nasz kraj plasuje się obecnie na dwunastej pozycji pod względem wartości eksportowanych części motoryzacyjnych, z udziałem na poziomie ok. 3 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!
PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA