PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Barierą jest nadal biurokracja

  • wnp.pl
  • 23 wrz 2014 09:05

Barierą jest nadal biurokracja

Przedsiębiorstwom z branży nieruchomości oraz firmom budowlanym nie przeszkadzają na ogół przepisy prawno-podatkowe. Barierą w ich działalności, niekiedy decydującą o pozyskaniu klienta, są przewlekłe nadal procedury administracyjne w załatwianiu pozwoleń na budowę.

REKLAMA

Firmy te pozytywnie oceniają i polski rynek dla rozwoju swojej działalności, i dostrzegają w nim duży potencjał wzrostu.

To niektóre uwagi, jakie padły z ust przedstawicieli środowiska podczas debaty zatytułowanej „Inwestycje zagraniczne w Polsce kołem zamachowym rozwoju branży nieruchomości" Property Forum.

Firma budowlana Skanska SA przyjmie do pracy 800 dodatkowych pracowników, za nowymi osobami do pracy rozgląda się też Skanska Property Poland (SPP). Grupa ta jest dobrze zadomowiona w Polsce, o czym świadczy m.in. fakt, że jest największym w sektorze budowlanym płatnikiem do budżetu państwa.

- W naszym rozwoju staramy się współpracować z administracją publiczną, prowadząc z nią dialog, czyli także wzajemnie wysłuchać argumentów i wskazywać ograniczenia - powiedziała Agata Skowrońska-Domańska, dyrektor finansowy Skanska Commercial Development Europe. - W podobny sposób staramy się dostosować do takich przepisów, jak zamówienia publiczne, ściśle określając ryzyka biznesowe i tendencje zmiany cen. Co więcej, np. w przypadku stosowania prawa pracy przestrzegamy też własnych rozszerzających zasad korporacyjnych.

Przed wahaniami koniunktury w różnych segmentach rynku budowlanego i nieruchomości Grupę Skanska zabezpiecza zróżnicowana struktura jej działalności. W Polsce buduje m.in. obiekty infrastruktury (np. zbiornik wodny Świnna - Poręba, terminal lotniska w Rzeszowie - Jasionce, drogi), zakłady przemysłowe, biurowce, budynki handlowe i mieszkaniowe.

- W tych segmentach występują różne ryzyka biznesowe, które staramy się ściśle określać - mówiła dyrektor Skowrońska-Domańska. - Ale też mają one odmienne w różnych okresach perspektywy rozwoju - dodała.

Wychodzą z takich założeń, od trzech lat SPP weszła np. w segment budownictwa biurowego. Łącznie zbudowała już sześć takich obiektów. Wśród klientów są obecni i nowi inwestorzy z sektora nowoczesnych usług biznesowych, którego perspektywy rozwoju w Polsce Skanska wysoko ocenia.

Także międzynarodowa firma deweloperska, Panattoni Europe, zdecydowała się wejść przed laty do Polski. Obecnie buduje ponad 230 m kw. nowej powierzchni magazynowej, w tym dwa z nich dla firmy Amazon (w Poznaniu i pod Wrocławiem). Jej przedstawiciel nie miał poważniejszych zastrzeżeń do warunków działalności, jakie wyznaczają przepisy.

  • 1
  • 2


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA