PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Bełchatów walczy o inwestorów

  • Autor: Propertynews.pl
  • 20 paź 2014 12:26

Bełchatów walczy o inwestorów

Polskie miasta poszukują coraz skuteczniejszych sposobów na przyciągnięcie do siebie inwestorów. Dla tych drugich oferta terenów inwestycyjnych o dużych powierzchniach, zlokalizowanych w dobrych miejscach, z dostępem do najważniejszych węzłów komunikacyjnych w regionie nie jest już niczym szczególnym. Także ewentualne zniżki podatkowe nie stanowią o ich zainteresowaniu.

REKLAMA

Niemal każde miasto - promujące tereny inwestycyjne - proponuje takie właśnie korzyści. Tymczasem inwestorzy coraz częściej podczas poszukiwania terenów pod swoją inwestycję zwracają uwagę na potencjał ludzki danego miasta.

- Poziom życia mieszkańców jest dla inwestorów swojego rodzaju wizytówką danego miejsca. Wykształcenie mieszkańców czy niska stopa bezrobocia to niewątpliwe atuty. Ale potencjał ludzki miasta to także poziom działań jego przedstawicieli - mówi Marek Chrzanowski, prezydent miasta Bełchatowa, które oferuje 30 ha terenów inwestycyjnych.

Bełchatów jest przykładem miasta, które może pochwalić się możliwościami swoich mieszkańców. W sumie zamieszkuje w nim blisko 60 tys. osób, z czego aż 87 proc. jest w wieku przedprodukcyjnym i produkcyjnym. Ponad 46 proc. bełchatowian posiada wykształcenie średnie i wyższe.

- Obie te statystyki mogą mieć kluczowe znaczenie dla przyszłego inwestora. Planując nowy biznes, w nowym miejscu, z pewnością będzie brał pod uwagę to, czy miasto posiada potencjał w postaci wykształconych mieszkańców - mogących stać się kiedyś pracownikami jego firmy - zauważa prezydent.

W paliwowo-energetycznej stolicy Polski - bo takie miano nosi Bełchatów - poziom wykształcenia przekłada się na stopę bezrobocia.

- W lipcu stopa bezrobocia w Bełchatowie wyniosła 11,6 proc. i była niższa niż średnia w kraju, która wynosiła 11,9 proc. Dla porównania, średnia w całym województwie łódzkim to 12,6 proc. Wykształcenie mieszkańców, średni wiek czy liczba bezrobotnych jasno wskazują, że Bełchatów jest miastem, w którym dobrze się żyje, a potencjał ludzki jest w nim naprawdę ogromny - mówi prezydent Marek Chrzanowski.

Bełchatów jest miastem, które odważnie korzysta z nowoczesnych technologii i rozwiązań. Miasto prezentuje swoje innowacyjne podejście podczas kampanii promującej tereny inwestycyjne. Jako pierwsze w Polsce uruchomiło aplikację mobilną Bełchatów Invest Planner, dedykowaną inwestorom nie tylko z Polski, lecz także z zagranicy.

- Aplikację można bezpłatnie pobrać z App Store i Google Play w trzech wersjach językowych: polskiej, niemieckiej oraz angielskiej - informuje Ewelina Karlińska-Wejder z Zespołu ds. Rozwoju Gospodarczego Miasta Bełchatów. 

  • 1
  • 2


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA