PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Bełchatów walczy o inwestorów

  • Autor: Propertynews.pl
  • 20 paź 2014 12:26

Bełchatów walczy o inwestorów

Polskie miasta poszukują coraz skuteczniejszych sposobów na przyciągnięcie do siebie inwestorów. Dla tych drugich oferta terenów inwestycyjnych o dużych powierzchniach, zlokalizowanych w dobrych miejscach, z dostępem do najważniejszych węzłów komunikacyjnych w regionie nie jest już niczym szczególnym. Także ewentualne zniżki podatkowe nie stanowią o ich zainteresowaniu.

REKLAMA

Niemal każde miasto - promujące tereny inwestycyjne - proponuje takie właśnie korzyści. Tymczasem inwestorzy coraz częściej podczas poszukiwania terenów pod swoją inwestycję zwracają uwagę na potencjał ludzki danego miasta.

- Poziom życia mieszkańców jest dla inwestorów swojego rodzaju wizytówką danego miejsca. Wykształcenie mieszkańców czy niska stopa bezrobocia to niewątpliwe atuty. Ale potencjał ludzki miasta to także poziom działań jego przedstawicieli - mówi Marek Chrzanowski, prezydent miasta Bełchatowa, które oferuje 30 ha terenów inwestycyjnych.

Bełchatów jest przykładem miasta, które może pochwalić się możliwościami swoich mieszkańców. W sumie zamieszkuje w nim blisko 60 tys. osób, z czego aż 87 proc. jest w wieku przedprodukcyjnym i produkcyjnym. Ponad 46 proc. bełchatowian posiada wykształcenie średnie i wyższe.

- Obie te statystyki mogą mieć kluczowe znaczenie dla przyszłego inwestora. Planując nowy biznes, w nowym miejscu, z pewnością będzie brał pod uwagę to, czy miasto posiada potencjał w postaci wykształconych mieszkańców - mogących stać się kiedyś pracownikami jego firmy - zauważa prezydent.

W paliwowo-energetycznej stolicy Polski - bo takie miano nosi Bełchatów - poziom wykształcenia przekłada się na stopę bezrobocia.

- W lipcu stopa bezrobocia w Bełchatowie wyniosła 11,6 proc. i była niższa niż średnia w kraju, która wynosiła 11,9 proc. Dla porównania, średnia w całym województwie łódzkim to 12,6 proc. Wykształcenie mieszkańców, średni wiek czy liczba bezrobotnych jasno wskazują, że Bełchatów jest miastem, w którym dobrze się żyje, a potencjał ludzki jest w nim naprawdę ogromny - mówi prezydent Marek Chrzanowski.

Bełchatów jest miastem, które odważnie korzysta z nowoczesnych technologii i rozwiązań. Miasto prezentuje swoje innowacyjne podejście podczas kampanii promującej tereny inwestycyjne. Jako pierwsze w Polsce uruchomiło aplikację mobilną Bełchatów Invest Planner, dedykowaną inwestorom nie tylko z Polski, lecz także z zagranicy.

- Aplikację można bezpłatnie pobrać z App Store i Google Play w trzech wersjach językowych: polskiej, niemieckiej oraz angielskiej - informuje Ewelina Karlińska-Wejder z Zespołu ds. Rozwoju Gospodarczego Miasta Bełchatów. 

  • 1
  • 2


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA