PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Białystok sprzedał dwie działki w parku technologicznym

  • Autor: PAP
  • 15 sty 2014 15:01

Dwie działki o łącznej powierzchni ok. 2,6 ha sprzedało miasto w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym (BPN-T) - poinformowało PAP biuro prasowe prezydenta Białegostoku. Nabyły je firmy z branży ICT i handlu bielizną, które chcą tam zainwestować.

REKLAMA

Działkę o powierzchni 1,6 ha kupiła firma z branży ICT - "CFT Properties od Mind - BPNT sp z.o.o" z Białegostoku za sumę ponad 3,4 mln zł netto (do ceny dochodzi 23 proc. VAT). W parku naukowo-technologicznym zainwestuje również inna białostocka firma - Kontri sp. z o.o. z branży bieliźniarskiej, która kupiła ok. 1 ha gruntu za 1,7 mln zł netto.

Obie firmy wygrały przetargi na sprzedaż tych gruntów - poinformowała PAP Urszula Boublej z biura prasowego białostockiego magistratu. W przetargach ograniczonych mogły startować firmy, które zadeklarowały tam innowacyjną działalność.

CFT Properties od Mind ma zbudować kompleks budynków o powierzchni około 12 tys. metrów kwadratowych - poinformowała w środę PAP Julita Maciorowska z Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego. Mają tam się mieścić biura firmy, a w pozostałej części obiektów będą się mogły lokować firmy technologiczne, którym zakończy się pobyt w ramach inkubacji w parku, a będą chciały pozostać w jego pobliżu. Lokatorami w Inkubatorze Technologicznym BPN-T mogą zostać firmy, które istnieją na rynku nie dłużej niż 3 lata. W parku mogą się znajdować również nie dłużej niż 3 lata - wyjaśniła Maciorowska.

W obiektach, które zbuduje CFT Properties of Mind mają także powstać restauracje, bank, poczta, sklepy, a nawet przedszkole. Firma ma też zbudować światłowód od kompleksu swoich budynków do Centrum Przetwarzania Danych BPN-T, co ma wspomóc zasiedlanie tego centrum, bo firmy będą dysponowały szybką infrastrukturą telekomunikacyjną - dodała Maciorowska. CFT Polska sp. z o.o. związana z CFT Properties of Mind zatrudnia 98 osób. Zadeklarowała, że w pierwszym roku działalności zatrudnienie zwiększy się do 170 osób, w drugim do 204, a w trzecim do 245- poinformowała Maciorowska.

Firma Kontri sp. z o.o. zajmująca się handlem w branży bielizny, m.in. w internecie (kontri.pl), chce natomiast zbudować w parku swoją nową siedzibę z nowoczesnym centrum logistycznym z innowacyjnymi rozwiązaniami. Firma zatrudnia obecnie 32 pracowników, w ciągu trzech lat pracę ma zyskać 5 osób - poinformowała Maciorowska. Firmy nie podały wartości deklarowanych inwestycji - dodała.

  • 1
  • 2

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA