PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Bianor chce zainwestować 28 mln zł w podstrefie SSSE

  • Autor: PAP
  • 18 lis 2013 15:44

Za ponad 3,6 mln zł firma Bianor chce kupić działkę w podstrefie Białystok Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - podała SSSE w komunikacie. Firma chce zainwestować 28 mln zł i zatrudnić minimum 24 pracowników.

REKLAMA

Białostocka spółka Bianor działa w branży tworzyw sztucznych. Firma otworzyła swoją pierwszą halę produkcyjną w białostockiej podstrefie SSSE w październiku 2012 r.

W poniedziałek miasto Białystok rozstrzygnęło przetarg na sprzedaż działki o powierzchni 2,06 ha. Spółka Bianor I była jedynym chętnym kontrahentem; zaproponowała cenę o 18 tys. wyższą od ceny wywoławczej nieruchomości - poinformowała PAP rzeczniczka Suwalskiej SSSE Ewa Sokólska.

Karlina Busłowska z Urzędu Miejskiego w Białymstoku poinformowała PAP, że oficjalna informacja o rozstrzygnięciu przetargu zostanie podana do publicznej wiadomości w ciągu siedmiu dni od rozstrzygnięcia przetargu.

W pierwszym zakładzie firmy Bianor pracuje 326 osób. Firma zadeklarowała, że zatrudnienie zostanie utrzymane.

Nowa inwestycja ma się przyczynić do zatrudnienia minimum 24 kolejnych osób, ale jakie zatrudnienie faktycznie będzie, "pokaże życie" - poinformował w komunikacie dyrektor finansowo-administracyjny firmy Bianor I Artur Kucharski. "Firma się rozwija, co roku dochodzą nam kolejne kontrakty i dlatego zdecydowaliśmy się na rozbudowę istniejącego zakładu, a w następnej kolejności na budowę drugiej hali produkcyjnej. Stąd też decyzja o zakupie kolejnej działki w podstrefie Białystok" - tłumaczył.

Firma Bianor istnieje od 1997 r. Powstała w Białymstoku, gdy Philips przenosił część produkcji do Polski. Bianor jest spółką z holenderskim kapitałem. Była drugą firmą, która rozpoczęła produkcję w białostockiej podstrefie; zainwestowała tam 30 mln zł. Produkuje elementy z tworzyw sztucznych na potrzeby innych producentów, np. sprzętu AGD, elektronarzędzi, filtrów do wody, fotelików samochodowych dla dzieci.

Suwalska SSE to 342,7 ha w sześciu podstrefach w trzech województwach: podlaskim (Suwałki, Grajewo, Białystok), warmińsko-mazurskim (Ełk i Gołdap) i mazowieckim (Małkinia Górna). Na inwestorów czeka około 100 ha gruntów pod inwestycje. Inwestorzy mogą liczyć nawet na 70-proc. zwolnienia z podatku dochodowego od wartości zainwestowanego kapitału w przypadku małych firm, do 60 proc. w przypadku średnich i 50 proc. wobec dużych firm.

W białostockiej podstrefie do kupienia zostały jeszcze dwie działki o łącznej powierzchni ponad 6 ha. Przetargi na nie zaplanowano na 29 listopada i 10 grudnia.

"Terenami tymi interesuje się kilka firm, m.in. bardzo duży i popularny inwestor z kapitałem zagranicznym, oraz mniejsze z branż: motoryzacyjnej, poligraficznej oraz nowoczesnych technologii, w tym technologii informatycznych" - poinformował w komunikacie wiceprezes SSSE Zbigniew Góralczyk.

Na terenie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej działa 71 firm, które zainwestowały 1,8 mld zł i zatrudniają 6 tys. osób. Trwają starania o powołanie kolejnej podlaskiej podstrefy - w Łomży.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA